DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin Valisi Koçak göreve başladı

Bakanlar Kurulunun kararnamesi ile Mardin’e atanan Vali Ömer Faruk Koçak görevine başladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin Valisi Koçak göreve başladı

Kadim bir şehre geldiğini söyleyen Koçak Mardin’de çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Koçak Mardin’de mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışarak daha müreffeh, daha güçlü bir Mardin’i inşa edeceğine inandığını söyledi.
Koçak açıklamasına şöyle devam etti; “Mardin çeşitli uygarlıklara ve dinlere ev sahipliği yapmış, farklı kültürleri potasında eriterek sevgiyle, hoşgörüyle harmanlamış, kendi içerisindeki farklılıkları koruyarak binlerce yıl farklı kökenden gelen toplumlarla bir arada yaşamasını bilmiş kadim bir Anadolu şehridir. Tarihi ve kültürel dokusuyla medeniyetlerin beşiği olan Mardin’e atanmak benim için ayrı bir bahtiyarlık vesilesidir. Valilik görevi hepimizin bildiği üzere diğer memuriyetlere benzememektedir. Valilikte hizmetin her noktasına sirayet etme imkânı olan ve her noktada vatandaşa hizmet edebilme imkânı olan aynı zamanda da sorumluluğu bununla mütenasip olarak çok yüksek olan bir görevdir.
Mardin’e Mardinli kardeşlerimize, vatandaşlarımıza hizmet için geldik. Görev ve sorumluluklarımızı hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adil bir yönetim anlayışı ile yerine getireceğimiz, bu çerçevede kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla kamu ve özel tüm kesimlerle birlikte çalışacağımızı vurgulamak isterim.
Bunun yanında çağdaş yönetişim gereği şeffaf olacağız çünkü biz bu hizmetleri kamu adına, milletimiz adına yapacağız. Mardin halkının hizmetinde yaptığımız işlerin herkes tarafından görülüp denetlenmesi ve bize geri dönüşümünü sağlamak açısından böyle bir yolu izleyeceğiz. Göreve başladığım bu ilk günde ifade etmek isterim ki basınımıza bu konuda çok iş düşecektir. Bu bağlamda basınımızla karşılıklı sorumluluk anlayışı içerisinde halkımızın yararına güzel işler yapacağımızı düşünüyorum.
Siz değerli Mardinli kardeşlerimle birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat çalışarak geleceğin daha güçlü, daha müreffeh Mardin’ini inşa edeceğimize inanıyorum.”