DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mardin’de Hayır Çarşısı Açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’de Hayır Çarşısı Açıldı

Mardin İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) koordinesinde Kadın Kollarının Hayır işlerinde kullanılmak üzere yardıma muhtaç ailelere destek sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitleri meydanında kermes düzenlendi.
Açılışa Vali Yardımcısı Hasan Kurt, İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, İl Müftü Yardımcıları Musa Çiftçi, Zübeyde Zengin, Artuklu İlçe Müftüsü Abdullah Işık, Yeşilli İlçe Müftüsü Regaip Dinç, Kur’an Kursu Öğreticileri, Müftülük personeli, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.
Hayır çarşısının açış konuşmasını İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen yaptı.
Müftü Türkmen konuşmasında, “Kadın kollarının öncülüğünde düzenlenen bu hayri ve topluma yararlı çalışmayla, muhtaç olan insanlara katkı sunmayı hedeflediğimiz” Hayır Çarşısının adı gibi hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum, emeği geçen herkese minnettarız” diyerek sözlerini noktaladı.
Vali Yardımcısı Hasan Kurt, “Bu güzel ve anlamlı çalışmanın faydalı olacağını ümit ediyorum bu çalışmada katkısı olan başta İl Müftümüz Dr. Enver Türkmen’e ve bütün personeline teşekkür ederim” dedi.