DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’de “Kutlu Doğum” sempozyumu düzenlenecek

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katılımıyla “Kutlu Doğum” sempozyumunun düzenleneceğini bildirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’de “Kutlu Doğum” sempozyumu düzenlenecek

Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15-20 Nisanda kutlacak olan Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla 17 Nisanda Mardin’de “Kutlu Doğum” adı altında sempozyum düzenleneceğini ve sempozyuma Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de katılacağını söyledi.

Mardin’de düzenlenecek sempozyuma Türkiye genelinden sahasında uzman 100’e yakın akademisyenin katılacağını ifade eden Coşkun, şöyle konuştu:

“Kutlu doğum Haftası etkinlikleri, her yıl olduğu gibi 15 Nisan 20 Nisan arası ülkemizde, gönül coğrafyamızda ve dünyada, Hz. Peygamberimizi anlamak, onu sevmek ve evrensel mesajını daha iyi okumak için çeşitli programlar yapılmakta. Bu sene Mardin’de Diyanet İşleri Başkanlığımız 17 Nisan Cuma günü saat 10’da Müftülük konferans salonunda ‘Kutlu Doğum’ sempozyumu başlayacak. Bu sempozyum 3 gün devam edecek. Türkiye’nin değerli ilim adamlarından, sahasının uzmanlarından 100’e yakın akademisyenimiz Mardin’e teşrif edecek. Konu Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku” olacak. Biz, Mardin’deki ve bölgedeki kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı bu sempozyuma davet ediyoruz.”

Müftü Coşkun, 17 Nisan akşam saat 19:30’da Yay Grand Oteli konferans salonunda Diyanet İşleri Başkanı’nın, halka açık genel bir “Kutlu Doğum” konferansının da olacağını kaydetti.