DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’de Mühimmat Yakalandı

Mardin´de Polis noktası uygulamasına takılan bir araçta 2 Kaleşnikof tüfek ele geçirildi operasyonda 4 şahıs göz altına alındı.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mardin’de Mühimmat Yakalandı

Ayrıca Kızıltepe ilçesinde bir otomobil ve evde yapılan aramada 660 kaleşnikof fişeği, 2 tabanca, 2 şarjör ve 42 fişek ele geçirildi. Operasyonda 2´si Suriyeli 3 kişi tutuklandı.
uygulama noktasındaki araçta yapılan Aramada Aracın bagaj kısmına paketlenerek saklanan silahlara el konuldu.
Olay ile alakası bulunan A.T (46), M.A (37), Ş.A (29) ve H.A (66) isimli şahıslar gözaltına alındı.
Kızıltepe ilçesindeki olay ile alakalı;
Mardin Emniyet Müdürlüğün´den yapılan açıklamada, Akdoğan Mahallesi´nde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada 660 kaleşnikof fişeği ele geçirildiği belirtildi.
Yapılan kapsamlı çalışma neticesinde bahse konu fişeklerin temin edildiği tespit edilen aynı mahalledeki bir ikamette yapılan aramada ise 2 tabanca, 2 şarjör ve 42 fişeğin ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, N.K (32), M.T ( 41), N.Y (17 ) ve Suriye uyruklu A.D, R.Y, A.E.A, Y.D´nin gözaltına alındığı bildirildi.
Adli makamlara sevk edilen N.Y (17 ) ve Suriye uyruklu A.E.A ile Y.D´nin tutuklanarak Mardin Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildiği kaydedildi.
Açıklamada ayrıca, Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı yaparak vatandaşların can güvenliğini tehlikeye sokan şahısların ve organizasyonların yakalanmasına yönelik çalışmaların süreceği vurgulandı.