DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’in gururu oldular

Gençlik ve spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Yürüyüş Şampiyonası, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’in gururu oldular

Şampiyonada 16 ilden erkeklerde 62, bayanlarda ise 68 sporcu mücadele etti. Toplam 130 sporcunun katıldığı şampiyonada, Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan Sarımsaklı da yapılan Yarışma hem sporcular hem de izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Yeni Türkiye rekorlarının kırıldığı ve en fazla sporcu katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası unvanını elde eden şampiyonada yıldız erkeklerde sporcu Abdülaziz Danış 10.000m’ de Türkiye birincisi olarak Türkiye Atletizm Milli Takımına alındı. Sporcumuz Abdülaziz Danış Türkiye’ de yapılacak olan balkan yürüyüş şampiyonasında Mardin’i temsil edecek. 16 yaş erkeklerde ise sporcular, Azat Ertaş Türkiye üçüncüsü, Umut Temel Türkiye dördüncüsü ve Alican Kerelti Türkiye beşincisi oldu.
İl Müdürü Mustafa Kuzu “ Türkiye Şampiyonasında sporcumuzun birinci olması bizi son derece gururlandırdı. Aynı Şampiyonada üçüncülük, dördüncülük ve beşincilik elde etmek tesadüf değildir İlimizde Spor adına yapılan büyük çalışmaların göstergesidir. Balkan yürüyüş şampiyonasında Sporcumuz Abdul Aziz Danış başarılar diliyorum.” Dedi
Atletizm Antrenörleri Muhammed Çekin, Emre Demirat ve İbrahim Halil Erkan “İl Müdürümüz Sn. Mustafa Kuzu’ nun vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.”