DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Mardin’in her alanda daha ileri seviyeye ulaşması için çalışacağız’

Mardin Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, yeni yılın tüm insanlığa mutluluk, barış ve huzur getirmesini diledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Mardin’in her alanda daha ileri seviyeye ulaşması için çalışacağız’

Şahin, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, her yeni yılın umutların egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda yeni beklentilerin akla geldiği dönemler olduğunu belirtti.
Geçmişin muhasebesini yaparken, 2015 yılının en iyi şekilde geçmesi için neler yapılması gerektiğinin düşnülmesi gerektiğini kaydeden Şahin, Mardin’in her alanda daha ileri seviyeye ulaşması için çalışmalarına aynı heyecan ve ciddiyetle devam edeceklerini belirtti.
Mardin’in farklı dil, din ve etnik kökenden vatandaşların yüz yıllardan beri birbirleriyle komşu olarak yan yana aynı şehirde saygı, huzur ve güven içinde yaşadığını, herkese dil, din ve ırk farklılığının çatışmalara gerekçe değil kültür ve yaşam zenginliği içinde bir arada mutlu olarak yaşanabileceğine bir vesile olduğunu cümle aleme gösterdiğini altını çizen Şahin, bu farklılıkların bir fırsat olduğunu ve insanların kendilerine has özelliklerini koruyarak ilelebet huzur içinde yaşamalarını sağlamak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurguladı.
Zaman zaman bölgede yaşanan nahoş olayların olmaması için her bir vatandaşın bir diğerine saygı duyması, problemlerin diyalog ve hakkaniyet içinde çözülmesi, şiddete asla başvurulmamsı ve pirim verilmemesi gerektiğini kaydeden Şahin, mesajında şu ifadlere yer verdi: “Barış ve huzura hepimizin ihtiyacı olduğu gibi buna herbir vatandaşımızın katkı sağlaması bir vatandaşlık ve insanlık görevidir. Dünyanın dört bir yanında devam etmekte olan savaştan, terör ve şiddetten, yoksulluktan insanlığın kurtulması; sevgi, barış ve hoşgörünün her yerde sağlandığı bir dünya hepimizin ortak beklentisidir. Yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli ve Iraklı kardeşlerimizin yaşadığı bu insanlık dramının yeni yılda son bulmasını, bu kardeşlerimizin de yurtlarına dönerek barış, huzur ve sağlık içerisinde yaşamalarını diliyorum. Mardin Emniyet Müdürlüğü olarak, her şeyin en iyisine layık siz değerli Mardinli vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için, yeni yılda da kesintisiz bir şekilde görev başında olacağız. 2015 yılının, ülkemiz ve tüm insanlık için barışın ve hoşgörünün egemen olduğu, şiddetten ve çatışmalardan uzak, hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü, mutluluk ve başarı dolu bir yıl olmasını diliyorum”