DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.970,000.306

Mardinli Öğrenciler “E-Twınnıng” ile Yabancı Akranlarıyla Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardinli Öğrenciler “E-Twınnıng” ile Yabancı Akranlarıyla Buluştu

Mardin’de öğrenciler 3 ülkenin ortak olduğu e-Twinning projesi ile Zoom uygulaması üzerinde tanışıp kaynaştı.
Şehit İlhan Varank Ortaokulu Müdürü Abdulkadir Kurtay, “Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde e-Twinning faaliyetlerinde Türkiye 44 ülke arasında 1.sırada yer alıyor. Bizler de Mardin merkezinde bir okul olarak bu uluslararası proje içinde yer almaktan memnunuz. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere tebriklerini sunuyor, keyifli ve başarılı bir proje olmasını diliyorum. My Word My World’ adlı e-Twinning projesinin Türkiye kurucusu Nazik Yürük ve proje ortaklarından Gülşen Yılmaz, Avrupa’daki okullarla kurulan bu ortaklık öğrencilerimizin yabancı akranlarıyla buluşup kaynaşmasını sağladı. “ dedi.
Gürcistan kurucu ortağının Terjola Devlet İlkokul ( Terjola Fırst Puplıc School ) Müdürü Eliso Muradashvili; “Okulumuzdaki İngilizce Öğretmeni Anna Memanishvili (yabancı kurucu)’nin öğrencileri çeşitli uluslararası projelere dahil etme konusunda motive ve aktif olması bir okul müdürü olarak benim için çok memnuniyet verici oldu. Bu proje sayesinde hem öğretmen hem de öğrenciler İngilizce diline hâkim olacak ve onu toplumda tam olarak kullanacak.” dedi.
Muradashvili, “Bu proje hakkında çok iyi şeyler duydum ve okulumuzun bu büyük ailenin bir üyesi olmasından dolayı çok mutluyum. Proje liderlerine ve katılımcılara başarılar dilerim.” şeklinde ifade etti.
Bu çalışmaya katılan Şehit İlhan Varank Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Nurşin Ç.* “Bu proje Türkiye’den ve yabancı ülkelerden yeni kişilerle tanışmamızı, onlarla kaynaşmamızı ve dil becerilerimizi geliştirmemizi sağladı. Bu projeye başladığımız ve onlarla tanıştığımız günden beri yeni şeyler öğrendik. Bu sayede teknoloji kullanma becerimiz gelişti ve bilgi hanemiz genişledi. Ayrıca arkadaşlarımızla daha kaliteli vakit geçirmemizi sağladı. Bu projenin bize kattıkları ve katacakları için şimdiden teşekkür ederim.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.