DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MAÜ’den İsraile Boykot

Yayınlanma Tarihi : Google News
MAÜ’den İsraile Boykot
Mardin Artuklu Üniversitesi israil işgaline ve katliamlarına tepkilerini sürdürüyor.
Filistin meselesiyle ilgili doğru biline yanlışları kamuoyuna göstermek ve dünden bugüne Filistin konusuyla alakalı gerçekleştirilen dezenformasyon çalışmalarını etkisizleştirmek için ders, seminer, açıklama, yürüyüş ve panel düzenleyen Mardin Artuklu Üniversitesi şimdi de İsrail menşeli ve destekçisi ürünleri boykot ediyor.
İsrail’i Finanse Eden Ürünlere MAÜ’de Yer Yok
İsrail tarafından üretilen ve israili destekleyen markalar ve ürünler Mardin Artuklu Üniversitesi raflarından kaldırılıyor.
Filistin’de yaşanan insanlık suçuna ekonomik anlamda destek verdiği bilinen markaların Mardin Artuklu Üniversitesi Sosyal Tesisleri tarafından işletilen cafe, kantin, yemekhane, restoran vb bütün alanlarda satışı yapılmayacak.
Rektör Özcoşar Yayımladığı Mesajla Boykotu Başlattı
Mardin Artuklu Üniversitesinin işgale karşı gösterdiği her tavırda öğrencilerinin tam desteğinin ve katılımının olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, sosyal medya hesapları üzerinden bir mesaj yayımlayarak öğrencilere teşekkür etti ve boykot ile ilgili bilgi verdi.
Rektör Özcoşar mesajında şu ifadeleri kullandı:  “Genç arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim; Siyonist zulmüne şimdiye kadar en güçlü tepki gösterenlerden oldunuz. Sizlerin onurlu duruşu bizi de umutlandırıyor, cesaretlendiriyor. Pazartesinde itibaren sosyal tesislerimizin işlettiği alanlarda boykota katılıyoruz.”