DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Mesleki Sorunlar Masaya yatırıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mesleki Sorunlar Masaya yatırıldı
Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sabahattin Evrensel koordinatörlüğünde iki meslek komitesi toplandı, karşılaşılan temel sorunlar ve çözüm yolları masaya yatırıldı.
          Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı  Sabahattin Evrensel koordinatörlüğünde; Nakliye, Otomotiv, Satış ve Onarım Meslek Grubundan oluşan 6. Akaryakıt, Kimya ve Maden Meslek Grubu Meslek Komitesi  İstişare ve Oryantasyon toplantısı yapıldı.
              Dicle Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası  8.Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Allak, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Batuk, Genel Sekreter Çetin Sasa , Mardin İl Gümrük Vekili Mustafa Tepe, Dicle Kalkınma Ajansı Koordinatörü Halis Tuncel ve sektör temsilcileri katıldı.
Toplantıda;  Üyelerin yaşadığı ekonomik sıkıntılar, girdi maliyetlerinin enflasyon ile paralel olarak artış göstermesi, ildeki ihracatçıların Irak ile yaşadığı vize sorunu, gümrük kapılarında yaşanan bekletilmelerden kaynaklı taşınan gıda ürünlerinin bozulma riski , Irak’ta Türk Şoförlerinin yaşadığı vize sorunundan dolayı yük boşaltmada Iraklı Şoförlere dorse tesliminde yaşanan mal güvenliği endişeleri, akaryakıt sektörünün EPDK ile yaşadığı sıkıntılar, nakliye sektörünün yük kiralarını yetersiz bulması ve tarihi İpek Yolunun geliştirilmemesinden kaynaklı kazaların sık sık meydana gelmesi, yurtdışı taşımacılık yapan L2 belgesine sahip firmaların bu belge ile ayrıca yurtiçi taşımacılık yaptıklarından yurt içi taşımacılık yapan K1 belgesine sahip firmalar için mağduriyet yaratması, ilgili sektörlerin bankalar ile finansman sağlama konusunda yaşadığı sıkıntılar ve çözüm yolları masaya yatırıldı.
        Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı  Sabahattin Evrensel ve Mardin İl Gümrük Müdürü Vekili Sayın Mustafa Tepe , üyelerin dile getirdiği sıkıntıları ilgili üst mercilere hem sözlü hem de yazılı olarak bildireceklerini  ifade etti. Meclis Başkanı Evrensel “yaşanan sıkıntıların çözümü konusunda Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olarak üstümüze düşen görevleri yerine getireceğiz” dedi.

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış