DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

MTDF engelli sporcular ağırladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
MTDF engelli sporcular ağırladı

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter Osmaniye Yedi Ocak Engelli Basketbol oyuncuları ve Kızıltepe Engelliler Gücü Basket oyuncularını maç sonrası ağırladı.
Tekerlekli Sandalye Engelliler İkinci ligde mücadele eden iki takım Kızıltepe’de Atatürk kapalı spor salonunda karşı karşıya geldi. Maçı Kızıltepe Engelliler Gücü takımı, Osmaniye Yedi Ocak engelli basketbol takımını 56-37 gibi net bir skorla yendi.
Maçtan sonra MTDF Genel Başkanı Öter konuk takım ve Kızıltepe takımını Hububat Ticaret merkezinde misafir etti. MTDF Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter, Osmaniye Yedi Ocak ve Kızıltepe Engelli basketbol oyuncularını konuk etmekten mutluluk duyduğunu belirterek “Spor dostluktur, kardeşlik köprüsüdür. Engelli diye tanımladığımız dez avantajlı gençlerimizin yaşama sevinciyle spor yapmaları bedenen sağlam ama hayata küskün, şikâyetçi, tembel ve sorumluluk taşımayanlar ders almalıdır. Engeller vücutta değil, beyindedir. Bizler potansiyel engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımıza spor, sanat, eğitim vb. alanlarda olanaklar tanınmalı ve desteklenmelidir. Centilmence oynadıkları için her iki takımın oyuncularını kutluyorum.” Dedi. Osmaniye Yedi Ocak Engelli Basket takımı hocası Mutalip Altun, Kızıltepe’de olmaktan mutlu olduğunu kaydederek; “Buraya gelmeden önce bazı takım oyuncaları arkadaşlarımızla güvenlik nedeniyle endişelerimiz vardı. Ama buraya gelip, insanların sıcaklığını, samimiyet ve misafirperverliğini gördükten sonra endişemizin yersiz olduğunu gördük. Bu gün burada karşılaştığımız herkesin dostane yaklaşımıyla karşılaştık. Ayrıca bizi misafir edip, ikramda bulunan ev sahipliği yapan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter ve bizi yalnız bırakmayan Federasyon yönetimine ve üyelerine şahsım ve takımım adına teşekkür ederim.“ Dedi.