DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Siyaset iyilik yapma sanatıdır

Yayınlanma Tarihi : Google News
Siyaset iyilik yapma sanatıdır

Mardin eski belediye başkanı Avukat M. Beşir Ayanoğlu 25. dönem AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldu. Başvurusunu yapmak üzere Ak Parti İl Binasına gelen Ayanoğlu ve Bayan Fahriye Ayanoğlu’nu partililer ve İl Başkanı Bahattin Uncu tarafından karşılandı.

Ayanoğlu adaylık başvurusunu teslim ettikten sonra açıklamada bulundu.

Ayanoğlu diğer aday adayı olan arkadaşlara hayırlı olmasını diledikten sonra siyasetin iyilik yapma sanatı olduğunu hatırlattı ve bu işte olanların iyilikte yarışmalarını tavsiyesinde bulundu.

Ayanoğlu konuşmasına şöyle devam etti “Siyaset iyilik yapma sanatıdır, siyasetçilerin de temel hedeflerinde toplumların ideallerini, arzularını gerçekleştirme noktasında çaba harcamaları ve almış oldukları vekâleti hakkı ile yerine getirebilmeleri vardır.

Bizler siyaseti bu minvalde okuduk ve bu anlayış ile yorumladık. 2009/2014 Dönemindeki Mardin Belediye Başkanlığımızda saygıdeğer Mardin Halkı bunu yakinen müşahede etmiştir.

Biz hep icraatlarımızla konuştuk. Sözün büyüleyici etkisi vardır mutlaka ama sözün uçtuğu baki olan’ın hizmetler olduğu anlayışıyla hareket ettik. Yaptığımız hizmetler bu nedenle bizim referansımızdır.

Siyaset aynı zamanda risk alma ve yüklenme yeridir. Biz Mardin Belediyesinde görev yaptığımız ve Milletimize hizmet sunduğumuz dönemde, ziyadesi ile risk aldığımızı ve yüklendiğimizi Mardinli hemşehrilerimizin takdirindedir. Hiçbir zaman yılmadık, geri adım atmadık. Hizmetlerimizi Mardinli kardeşlerimin takdirindedir. Hemşerilerim bunları yakinen biliyor ve her yerde de anıyor, takdir ediyor.

Mardin Belediye Başkanlığımız döneminde gerçekleştirdiğimiz icraatlarımızın devamı için ve uyguladığımız projelerimizin il geneline teşmil edecek şekilde devam etmesi için biz bu göreve talip olduk. Biliyorsunuz Mardin’de 2014 Yerel seçimlerinden sonra makas değişikliği nedeniyle bizim Mardin için koymuş olduğumuz 2023 hedeflerinde de sapma olmuştur.

Biz bu sapmanın ortadan kaldırılması ayrıca siyasi deneyim, plan, proje ve öngörülerimizin Mardin

İlinin tamamına teşmil etmesi için de aday olduk.

Mardin ili; Turizm, Tarım, Hayvancılık, Ulaşım, Ticaret, Eğitim, Sağlık, Konut, Kentsel ve Tarihi Dönüşüm ve buna benzer sektörler ile farklı sektörlerin bileşimlerinde hayatını idame ettiren bir şehir. Bu sektörler hepsi birbirleri ile bağlantılı ve hepsi birbirlerini ilgilendirmektedir. Eğer biz Mardin’in “Sürdürülebilir Kalkınmasını ” devam ettirmek ve “Sürekli Hale” getirmek istiyorsak bunları aynı anda desteklememiz ve sürdürmemiz gerekmektedir.”