DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Mardin Sosyal Güvenlik il Müdürü Serdar Erdoğan Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle ilde görev yapan basın temsilcileriyle bir araya geldi.
Mardin Sosyal Güvenlik il Müdürü Serdar Erdoğan Mardin’de görev yapan basın ile bir araya gelerek Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerini tanıttı. Erdoğan etkinlikler kapsamında sosyal güvenliğin önemini halka anlatmaya çalıştıklarını ve bu konuda bilhassa gençleri hedef aldıklarını çünkü gençlerin daha yeni işe girecekleri için sosyal güvenliğin onlar önemli olduğunu açıkladı.
Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti “ SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı Kurumları birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumu adını almıştır. Sosyal Güvenlik Haftası, farkındalık oluşturmak, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek açısından büyük önem taşımaktadır. Bu açıdan baktığımızda 7 yıldır yapmış olduğumuz Sosyal Güvenlik Haftası ile amacımıza ulaştığımızı söyleyebiliriz. Yediden yetmişe hepimizin yanında olan Sosyal Güvenlik Kurumunu herkese ve her kesime tanıtmak insanlarda Sosyal Güvenlik Bilincini yaygınlaştırmak amacı ile bugüne kadar düzenlediğimiz etkinliklerle Sivil Toplum Örgütleri ve kitle iletişim araçları ile vatandaşlarımıza ulaşmaktayız.
2015 yılı içerisinde Mardin Sosyal Güvenlik Müdürlüğü olarak Sivil Toplum Kuruluşları ve Esnaf vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme programları düzenlenmekte ve bu program yıl sonuna kadar devam ettirilecektir; ayrıca Derik ve Savur ilçelerinde Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlükleri açılması hususunda gerekli çalışmalar yapılmakta olup, en kısa zamanda vatandaş odaklı tek adım hizmet esası ile faaliyetlerine başlayacaktır.
Sosyal Güvenlik Reformu ile Sosyal Güvenlik Kurumunun tüm vatandaşlara sağladığı hizmetin daha etkin, daha hızlı ve daha kaliteli olabilmesi için sürekli bir yenileme ve geliştirme anlayışını hayatımızda daha hissedilir bir hale getirmektedir.
Geçen 7 yıl içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri ve Merkez Müdürlükleri ile vatandaşlara hizmet odaklı olarak epey mesafe aldığımızı belirtmek isterim.”