DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Sultan Kösen’e Başbakan Davutoğlu’ndan ev sözü

2.51 santim boyu ile dünyanın en uzun adamı olarak Guines Rekorlar kitabına giren Mardinli Sultan Kösen Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kendisine ev sözü verildiğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sultan Kösen’e Başbakan Davutoğlu’ndan ev sözü

Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen yapılacak ev için Mardin Valisi Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret etti. Valilik makamında Kösen’i kabul eden Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, yapılacak evin Sultan Köse’nin stantlarına göre inşa edileceğini söyledi.
Başbakanımızın sözü bizim için bir emir olduğunu belirten Mardin valisi Mustafa Taşkesen, Daha önce bu konuyu konuştuk. Biz zaten bu konuda hazırız. Biraz dış destek olur mu diye bekledik. Biz icracıyız. Büyüklerimiz talimat verdiler. Bizde en iyi şekilde imkânlar ölçüsünde yapacağız. Sayın Başbakan kendisine söylemiş. 4 Ocak’ta Sayın başbakanımız Mardin’i ziyaret edecek. Bu müjdeyi burada verecektir. Sizleri inşallah Valilikte görüştürürüz.” dedi
En büyük arzusunun bir ev sahibi olmak olduğunu belirten Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen ise, Geçtiğimiz günlerde sayın Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile görüşmemizde bir ev istedim. Bana Vali ile görüşüp sorunumu halledeceğini ifade etti. Kösen,” Bu talebi iletmek içinde Sayın Valimizi ziyaret ettim. Ben zaten daha öncede Mardin’e yerleşmek istiyordum. Mardin’e yerleşmek ve yabancı dil öğrenmek istiyorum. Evlendim şu an babamla kalıyorum. Ben normal standart evlerde kalamıyorum. Arkadaşım yanına gittim koltuk çöktü. Başıma çok olaylar geldi. Benim için hayat çok zordur. Bebek sahibi olmak için kısmet diyorum. İnşallah bebeğimiz olur“ dedi.