DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Suriyeli sığınmacılar için Ramazan hazırlığı

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Mardin’e yerleşen sığınmacı ailelere Suudi Arabistan’da faaliyet yapan (International Islamic Relief Organisation) (IIROSA) tarafından bin 500 koli gıda yardımı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Suriyeli sığınmacılar için Ramazan hazırlığı

Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu’na gelen yardımlar Ramazanda ayında suriyeli ailelere dağıtılacak.
IIROSA tarafından Mardin’e gönderilen gıda kolileri Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu aracılığı ile Ramazan Ayında Suriyeli ailelere dağıtılacak.
İki yıldır faaliyet gösteren Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Suriyeli sığınmacı, ihtiyaç sahibi ailelere gıda giyim ve para yardımı gibi yardımlar yapıyor.
Gelen Yardım Kolileri içerisinde “pirinç, helva, mercimek, şeker tuz gibi kuru gıdalar yer alıyor.
Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Tertip Komitesi Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Şimdi bu gördüğünüz iki tır, İçlerinde çeşitli kuru gıda bulunmaktadır. Zeytinyağı, Pirinç, Helva, Mercimek, Fasulye, Şeker, Tuz gibi kuru gıdalar bulunmaktadır. Bunlar Suudi’nin kızılayından gelmektedir. Biz iki aydan beri bu işi takip etmeye çalışıyoruz. En sonunda bize 1500 koli gönderdiler. Ama Maalesef bizde 2000’i aşkın kayıtlı aile sayısı olduğu için bunlarda yetmeyecek. Bakalım piyasadan temin edeceğimiz benzeri koliler ile telafi etmeye çalışacağız. Bu gördüğünüz kolileri Allah kısmet ederse önümüzdeki hafta tamamlayıp ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıtacağız” dedi.
Gönüllü İbrahim Cüneyt, “ Burası Suriye Yardımlaşma Platformu, Suriyede iç savaşın çıktığı günden beri, Mardin’li Gönüldaşların, Mardin’li hayırseverlerin STK’ların bir araya gelerek kurdukları bir platform. O günden bu güne her zaman Suriye’lilerin tek yardım merkezi burası. Bugün de Suudi Kızılayından Mardin’deki Suriye Yardımlaşma platformuna gönderilen 1500 adet paketlik ramazan kolisi diyebileceğimiz yardım kolileri buraya gönderildi. Bu yardım kolilerinde genelde kuru yiyecek, kuru gıdalar var ve bunlar gördüğünüz gibi genelde Suriyeliler tarafından gönüllü bir şekilde indirilip Ramazanda Suriye’li ailelere tek tek dağıtılacak” dedi.