DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Trabzonlu Vekil Adayından Mardine Çılgın Proje

Trabzon’un Of İlçesinden gelerek, Mardin’de bağımsız milletvekili adaylığı için resmi başvurusunu yapan, Dünya Dilleri ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı’nın Genel Başkanlığı görevini yürütmekte olan Selamettin Tellioğlu çılgın projeleri ile halkın ilgisini kazanmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Trabzonlu Vekil Adayından Mardine Çılgın Proje

Türkiye’nin doğusu ve batısıyla, güneyi ve kuzeyi ile kardeş olduğunu ifade eden Tellioğlu, bu kardeşliğe katkıda bulunmak üzere Trabzon’dan gelerek, Mardin’den milletvekili müracaatında bulunduğunu belirtti.
7 Haziran Genel seçimlerine Trabzon’un Of ilçesinden gelerek Mardin’den Bağımsız Milletvekili adayı olan ve şimdiden bütün esnaf ve vatandaşları dolaşmaya başlayan Tellioğlu kullandığı dil ile vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyor.
Mardin’den Bağımsız Millet Vekili Adayı olan Tellioğlu’nun belirttiği ve ”Ticaret, sağlık Eğitim, Kültür ve dostluk merkezi” ismini verdiği Projede Aynı zemin Üstünde Kule şeklinde olup Babı Ali isminin verildiği yapı ile beraber Okul, Camii, sağlık personeli için konut, Kulenin zemin kısmında 3 katlı market, Halk lokantaları, 5 yıldızlı otel, akıllı ev ve ofis, Kulenin en üst kısmında bulunan Osmanlı mutfağı yer alıyor.
Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Selamettin Tellioğlu, “Dünyada barışın sağlanması için, huzurun sağlanması için Türkiye’de siyasetin normalleşmesi şart. Türkiye dünyanın merkezi bunun için Türkiye’de siyasetin normalleşmesi için de bütün illerimizden insanımızın istediği ilden aday olabilmesini sağlamamız gerekir. Bu düşüncenin önceliğini ve örnekliğini ortaya koymak için Mardin’den bağımsız aday oldum bir. İkincisi doğunun misafirperverliğini, vatanperverliğini insan sevgisini farklı görüş, fikir, inanç ve ırklarla bir arada dosthane yaşaması özelliklerini buradan dünyaya yansıtmak istediğim için burası doğunun kültür başkentidir. Bunun için Mardin’den aday oldum. Üçüncüsü batıda yükselen ırsıda örneklik teşkil etsin diye burada tarih yazdıralım istiyorum.İnşallah halkımıza ulaşabilirsek çok olumlu cevaplar alıyoruz. Bu projemiz insanlığın dostluk ve barış içerisinde yaşamasını sağlamak için Dünyanın 200 Başkentinde yapmayı planladığımız bir projedir. Bunun kaynağını da bulduk. Birincisini taahhüt ettiler, yerini bulun biz size bunu hayır için yapacağız. Güzel bir proje. Birincisini Mardin’de yapmayı düşünüyoruz. Nasip olursa seçilirsek bunu gerçekleştireceğiz. Mardin dillerin dinlerin merkezidir. Doğunun kültür başkentidir. Bin yıl bir arada dosthane yaşamıştır bu halk. Bunun arasına nifak tohumu ekmek isteyenler insanlığa ihanet ediyorlar. İnsanlığa ihanet ediyorlar çünkü böyle bir şehir dünyada yok. Bu bölgeye buraya da nifak içine çekmeye çalışıyorlar. Ben halkımızdan bu nifağa düşmemesini istiyorum. Ve bu anlatmak için özellikle geldim buradan aday oldum. Mardin hakikaten bence İstanbul Dünyanın başkenti, Mardin’de Kültürlerin başkenti inançların başkentidir” dedi.
Mehmet Deniz Esnaf: Bizim için önemli olan bölgeye hizmet eden vekil bize lazım. Selamettin Beyin çılgın projeleri varsa, çözüm sürecine destek verecekse , bölgeyi kalkındıracak hizmetleri olacaksa onu destekleriz. Bizim için hizmetkar bir vekile ihtiyacımız var. Hizmet edecekse destekleriz ama yoksa vekil olduktan sonra Ankara’ya çekilecekse desteklemeyiz yani. Bizim için hizmet önemlidir. Hizmet edecekse destekleriz, güzel birşey yani Of’tan gelerek Mardin’de bağımsız aday olması güzel birşey.
Beşir Eksik:Esnaf: Dediği gibi gerçekten güzel bir projesi olduğuna inanıyorum. Hem Mardin için hem dünya geneli için güzel bir projesine dair inancımız yerindedir. Allah muvaffak etsin.

Vehap Erdoğan