DOLAR
7,4642
EURO
9,0240
ALTIN
438,14
BIST
1.524
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mardin
Yağışlı
10°C
Mardin
10°C
Yağışlı
Cumartesi Yağışlı
9°C
Pazar Yağışlı
6°C
Pazartesi Yağışlı
7°C
Salı Kar Yağışlı
5°C

Mardin İcra Dairesi müdürlüğü

Mardin İcra Dairesi müdürlüğü
16.11.2020
0
A+
A-

T.C.
MARDİN İCRA DAİRESİ
2020/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Artuklu İlçe, 1273 Ada, 1 Parsel, YALIM Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm, A blok 5. Kat 18 nolu bağımsız bölüm olup mesken niteliğindeki yer 30/4680 arsa paylı ve tam hisseli MURAT DOĞAN adına kayıtlı taşınmazın bilirkişi raporuna göre, tapu kaydı, çapı, krokisi, yerine aynen uymaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina 1944,48 m² büyüklüğündeki arsa üzerine konumlanmış olup, 2 Adet 11 kat+zemin+asma kat ve bodrumdan apartman inşa edilmiştir. Bina giriş kapıları camekanlı demir doğrama, döşemesi mermer, duvarlarda tavana mermer kaplama ve boya kullanılmıştır. Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre ; Değerleme konusu taşınmaz blok nizam, 14 kat müsaadeli, konut+ticaret imar lejandı içerisinde imar ve yapılaşma şartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Parsele 27.03.2014 Tarih ve 95/151 nolu ruhsat ile inşaat müsaadesi verilmiştir. Taşınmaz bina girişine göre sol arka cephede kalmaktadır. 65m² alana sahip olup yakınında alışveriş merkezlerive emniyet binası ve eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmaz 1 Salon, 2 Oda, 1 Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü ile, 1 adet balkonuvardır. Taşınmazın odaları duvarları sıvalı ve boyalı olup yerler seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve alçıpanel asma tavan vardır. Mutfak tabanı seramik kaplıdır. İç kapılar Amerikan ahşap kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Yalım Mahallesi(hürriyet),13 mart caddesiotel bilen arkası 2005 sokak İkiz kule baraj iş hanı A blok olduğu tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Konut + Ticaret Alanı
Kıymeti : 115.405,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir

  1. Satış Günü : 26/01/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 26/02/2021 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri : MARDİN ADLİYESİ – Mardin Adliyesi Ek Hizmet Binası İcra Müdürlüğü Kalemi MERKEZ / MARDİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin () bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/10/2020 (İİK m.126) () İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

  • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.