Mardin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinden – Mardin İletişim Gazetesi
DOLAR
13,5112
EURO
15,4348
ALTIN
790,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Mardin
Çok Bulutlu
1°C
Mardin
1°C
Çok Bulutlu
Salı Kar Yağışlı
-3°C
Çarşamba Az Bulutlu
1°C
Perşembe Açık
2°C
Cuma Çok Bulutlu
3°C

Mardin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinden

Mardin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinden
01.07.2015
0
A+
A-

Karar Tarihi:.30/06/2015. Karar No: 126
Karar Konusu: 3. Olağan Genel Kurul hk.
KARAR METNİ
Mardin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak aşağıda belirlenen gündem maddelerini görüşerek karara bağlamak üzere 16/07/2015 tarihinde saat 10:00..da 13 mart mah.MY Ofis Baraj iş merkezinde kat :6 no:43 adresinde 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır. Çoğunluk sağlanmadığı taktirde söz konusu 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23/07/2015 tarihinde saat 10:00 da yine aynı adreste yapılması kararı alınmıştır.
TOPLANTI GÜNDEMİ:
1 – Açılış ve yoklama.
2- Divanın oluşturulması.
3- Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması.
4- 2014 yılı birlik bütçesinin görüşülmesi.
5- 2015 ve 2016 yılı tahmini bütçenin görüşülmesi.
6- Yönetim Kurulunun faaliyet raporunun okunması ve kabulü.
7- Denetleme Kurulu Raporunun okunması.
8- Yönetim ve Denetim kurulunun ibrazı
9- Yönetim ve Denetim ile Üst delege seçimi
10- Birliğin bir başka birlikle işbirliği yapılması yetkisi yönetim kuruluna verilmesine.
11- Gayrimenkul alım ve satımında takip edilecek usul ile alınacak gayrimenkulun niteliğini, terini ve azami fiyatını satılacak gayrimenkulun asgari fiyatını belirlemek ve bu işlemlerin yerine getirilmesi hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesine.
12- İmalat ve inşaat işlerinin yaptırılma usul ve esaslarını belirlemek ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi.
13- Üyelerin ihtiyaçları ile ilgili araç gereç ve demirbaşlar ile üretim maddelerinin temini hususunda karar almak ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi.
14- Asil üyelere, birlik aracılığıyla sağlanan ayni ve nakdi kredilerinin ödeme şekli ve miktarını tespit etmek ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi.
15- Yönetim Kurulu Denetleme Kurulu ve Tasfiye Kurulu üyelerine verilecek huzur hakkı ile yollukları belirlemek, ayrıca personelin kadro ve ücretleri ile yolluklarının tespit edilmesi konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi.
16- Banka ve diğer kuruluşlardan temin edilecek kredi ve yardımlar ile gerçekleştirilecek yatırımların yapılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.
17- Canlı ve cansız demirbaşların terkini konusunda karar almak ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi.
18- Gerekli hallerde yönetim kurulunun teklifi üzerine toplanarak illerinde uygulanacak olan teknik ve sağlık hizmetleri ile ilgili ücret ve ödentiler ile aidat ve katılım payı tutarlarını belirlemek ve uygulaması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.
19- Her türlü kiralama konusunda karar almak ve bu hususta yönetim kuruluna yetki verilmesi.
20- Uygun bulacağı kişi ve kuruluşlardan veya bankalardan alınacak borç miktarı ve koşullan belirlemek ve bu konuda yönetim kuruluna yetki verilmesi.
21 – Üyelere yapılacak Tarımsal Desteklemelerin ( küçükbaş hayvancılık, çiğ süt, etçi, sürü yönetimi) yapılması kararı hususunu yönetim kuruluna yetki verilmesi.
22- Üyeler adına hak edişlerini düzenleyip ödemeleri alıp ilgili çiftçilere verilmesi yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
23- Bakanlığın iç ve dış projeler ve bakanlık dışı her türlü uluslar arası projeleri yapmaya ve uygulamaya karar verme yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
24- Gerekli bankalarda hesap açma kapatma, çek alma ve kullanma yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
25- Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin Huzur hakkı ve seyahat yevmi yelerinin belirlenmesi ve görevlendirilen gün sayısına göre ödenecek yevmiyelerin belirlenmesi ve bu ödemeleri yapma yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
26- Birliğe gelir temini amacıyla üye giriş aidatı, üye yıllık aidatı ve soy kütüğü hizmet bedelinin belirlenmesi, üyelerin hayvanlarının güncellenmesi, kayıt altına alınması, küçükbaş hayvancılık desteklemeleri ile ilgili faaliyetlerinin yürütülmesi gibi üyelerden alınacak hizmet bedelinin belirlenmesi.
27- Birlik adına Demostre küçükbaş hayvan çiftlikleri kurulumu ve örnek koyun-keçi yetiştiriciliği işletmesi kurulması yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
28- Ülke genelinde faaliyet gösteren dernek, vakıf vb. kurum ve kuruluşlarda bağış alınması ve verilmesi yetkisinin yönetim kuruluna yetki verilmesi.
29- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Valilik ve Kaymakamlık ile diğer resmi kurum ve kuruluşlar ile yapılacak toplantılara katılma ve toplantı giderleri (Yemek, Ulaşım v.b) gibi karşılama yetkisi ve bu kurumlara sosyal ve sportif aktiviteler için birlik bütçesinden kitap, spor malzemeleri v.b ihtiyaçların karşılanması yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
30- Birlik Üyelerinin Sünnet, Düğün, Taziye gibi önemli günlerde katılma ve yapılan masrafların birlik bütçesinden ödenmesi yetkisinin yönetim kuruluna yetki verilmesi.
31- Birliğin ihtiyacına binaen yeteri kadar personel almaya-çıkarmaya çalıştırılacak personelin kadroları, nitelikleri ve ücretlerinin belirlenmesi için yönetim kurulun yetki verilmesi
32- Yurt içi ve yurt dışı eğitim için toplantı seminer, fuar ve eğitim ile ilgili faaliyetlere katılmak için yönetim kuruluna yetki verilmesi.
33- Birlik konuları ile ilgili olarak İPART , Kırsal Kalkınma Projesi hazırlatarak konu ile ilgili iş ve işlemleri yapmaya ve Kırsal Kalkınma Projesi amacıyla veya damızlık çiftlikleri kurmak maksadıyla veya hayvan pazarı , mandıra ,Süt İşleme ,Süt Soğutma Merkezi , mezbahane , laboratuar , hayvan hastanesi , yem fabrikası , slaj paketleme veya birlik çalışma konuları için satış yerleri ve şube binalarının veya arsalarının alınması için pazarlık usulünün takip edilerek alınmasına ve alınacak gayri menkulün niteliğini belirlemeye ve bu işlerle ilgili kredi kullanmaya ve karar almaya konu hakkındaki iş ve işlemleri yapmaya ve yaptırmaya ve Birlik konuları ile ilgili imalat ve inşaat işlerinin teklif alma usulü ile yapılması ve ihtiyaç halinde bu konular için kredi kullanmak için yönetim kuruluna yetki verilmesi.
34- Birlik üyelerine personellerine ve birliğin faaliyetleri konusu ile ilgili ilgili kurum ve kuruluşlarının personellerine, diğer il birlik başkan ve misafirlerine birlik bütçesinden lokantalardan yemek,çay ve diğer içecek giderleri, birlik araçlarının bakım onarım v.b giderleri, birliğin kırtasiye ve bilgisayar sarf malzeme giderleri, birliğin faaliyetleriyle ilgili kurum ve kuruluşların amirlerine ilimize ait yöresel hediyelerle ilgili giderler gibi birlik faaliyetleri amacıyla yapılacak giderleri birlik bütçesinden ödenme yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi.
35- İhtiyaca ve gelişen durumlara göre iş programında ve bütçede değişiklik yapmak üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi.
36- Birlik faaliyetlerini yürütebilmek amacıyla gerektiğinde hizmet alımı yapmaya, hizmet alımı sözleşmelerini hazırlamaya ve hizmet alım konularıyla ilgili yüklenici firmalarla anlaşma ve pazarlık yapmaya protokol ve sözleşme imzalamaya yönetim kuruluna yetki verilmesi
37- Küçükbaş hayvancılıkla ilgili ülke genelinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ( birlik, oda, vakıf, dernek ) üye olunması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.
38- Dilek ve temenniler.
39- Kapanış. Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de Basın No : 108223

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mardin İletişim Gazetesi. 0482 212 67 36. 13 Mart Mah. Çağdaş Sk. Dörtmevsim Apt. altı, 47200 Artuklu/Mardin