DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.970,000.306

Midyat’ta iftar programına yoğun ilgi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Midyat’ta iftar programına yoğun ilgi
Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen iftar etkinlikleri kapsamında, Midyat ilçesinde de iftar programı yapıldı.
Midyat’ta düzenlenen iftar programına, Müslümanların yanı sıra Süryani ve Ezidi inançlardan çok sayıda kişi katıldı. İftar öncesinde ilahiler okundu, dua edildi.
Bir düğün salonunda yapılan iftar programında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Tuncay Akkoyun vatandaşlarla yakından ilgilenerek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.
Vatandaşlara hitap eden Vali Akkoyun, ramazan ayının önemine değinerek; Ramazan, küskünlüklerin son bulduğu, bağışlamanın ve bağışlanmanın arttığı, paylaşmanın öneminin anlaşıldığı, iyilik ve güzelliklerin çoğaldığı rahmet ve mağfiret ayı olduğunu söyledi.
Vali Akkoyun şöyle konuştu: “İnşallah bu iftar program birliğimize, beraberliğimize vesile kılar. Mardin çok şanslı. Abdullah Erin Mardin’de, Midyat’ta Veysi Şahin denince yapılan projeler, yollar, alt yapı, üst yapı, spor tesisleri, eğitim, sağlık birçok konuda yapılan tesisler akla geliyor.
Büyük projeler hükümet desteği ile olur. Büyük düşünen insanların işidir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemiz gelişiyor, kalkınıyor, büyüyor. Bu gelişmeler huzur ve barış ortamınıda geliştiriyor. İnşallah Mardin’imizde, Midyat’ımızda bu hür ve kardeşlik ortamında gelişmesini hızlandıracaktır.” dedi.
Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ise, “Bu değişikliklerin, bu güzelliklerin devam etmesi için bu istikrarlı süreci devam ettirmemiz lazım. Değişen, dönüşen, gelişen Midyat’ımızın bir mimarı var oda aramızda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’dir. Ben kendisini tebrik ediyorum. Allah’ın izni ile 31 Marttan sonra yola devam edeceğine inanıyorum. İnşallah, Mardin ve Midyatlılar olarak bizler onları mahcup etmeyiz.” Şeklinde konuştu.
Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’de, Hükümet desteği olmayan hiçbir belediyenin projelerinin hayata geçirmeyeceğini kaydetti.
Şahin, “Sandık başına giderken kimlik siyasetinden ziyade adayların vizyonuna, projelerine, vaatlerine bakarak oy kullanmanızı istirham ediyorum. Bizler hiçbir zaman kimlik siyaseti yapmadık. Herkese eşit mesafede davrandık. Bundan sonra da inşallah projelerimizi hayata geçireceğiz.” Dedi.
Düzenlenen iftar programına, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri, şehit aileleri, gaziler ile Midyatlılar katıldı.