DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Artuklu Okay Yaşar Ortaokulunda sera kuruldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Artuklu Okay Yaşar Ortaokulunda sera kuruldu
Artuklu Okay Yaşar Ortaokulunda “Mucize Görmek İstersen Bir Tohum Ek!” sloganı ile başlatılan “Okuldaki Çiftlik” projesi kapsamında sera kuruldu.
Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Menduh Dinler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla Artuklu Okay Yaşar Ortaokulu’nda kurulan sera açılışı gerçekleştirildi.
Artuklu Okay Yaşar Ortaokulu’na kurulan sera, kümes ve meyve bahçelerine gerçekleştirilen uygulamalı eğitimlerle çocuklarımız üretim süreçlerine dâhil edilecek. Böylece erken dönemden başlayarak geleceğimizin teminatı çocuklar zihinsel, fiziksel ve duygusal pek çok beceriyi bir arada edinebilecekleri doğal eğitim ortamında bilmelerine katkı sağlanacak.
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında “Mucize Görmek İstersen Bir Tohum Ek!” sloganı ile başlatılan “Okuldaki Çiftlik” projesi ile çocukların tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmalarını, bilinçlenmelerini, aidiyet duygusu geliştirmelerini ve harekete geçmelerini hedefleniyor.