DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Midyat TEOG sınavlarında 10 ilçe arasında birinci

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Midyat’ın TEOG sınavlarında Mardin’deki 10 ilçe arasında birinci geldiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Midyat TEOG sınavlarında 10 ilçe arasında birinci

Basına açıklama yapan Şişman, TEOG sınavlarında 48,52 puan ortalaması ile Mardin ilçeleri içinde birinci olduklarını söyledi.
Midyat’tan bir öğrencinin TEOG sınavında soruları full cevaplaması ve Mardin ilçeleri arasında sınavda birinci olmakla çifte birincilik yaşadıklarını dile getiren Şişman, şöyle konuştu:
“Sadece Midyat merkezdeki okullar değil, çevre mahallelerdeki okulların da başarı seviyesi bayağı yükseldi. Midyat İlçe Milli Eğitim olarak aileleri işin içine katarak bu başarıyı elde ettik. Başarımızda velilerin okul programına uyum sağlamalarının çok büyük etkisi oldu. İdareci arkadaşlarımız mükemmel bir çalışma yaptılar. Açtıkları hafta sonu kurslarıyla destek oldular. Çok az öğretmenimiz rapor aldı. Birlikte çalışmanın meyvesini aldık. Ben Türkiye’nin en iyi öğretmenleriyle çalıştığımı düşünüyorum, gerçekten çok öz verili bir kadroya sahibiz. Büyük bir emek sarf ettiler. Bu başarı öğretmen, idareci, personel ve velilerimizin ortak başarısıdır. Ben hepsine teşekkür ediyorum. Her zaman arkamızda gücünü hissettiğimiz kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl’e de özellikle teşekkür ediyorum. Midyat halkının layık olduğu şekilde davranan herkes bu başarıda ortaktır.”