DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

23 Nisan’da Çocuklar Doktora koştu

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 23 Nisan Etkinlikleri Kapsamında Farklı Uygulamalarla Hasta çocuklara ve ailelerine moral veriliyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
23 Nisan’da Çocuklar Doktora koştu

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Mardin Artuklu Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik hastaneye gelen hasta çocukları ve aileleri memnun ediyor.
Etkinliğin temel amacı hastaneye gelen çocukların doktor fobisinden kurtulmaları ve hastaneye severek isteyerek gelmelerini sağlamak.
Yüzleri boyanan ve çeşitli hediyeler verilen çocuklar kolayca muayene olabiliyor ve düzenli olarak tedavilerine gelebiliyor.
Çocuklar tedavi olurken Ailelerde sorun yaşamadan bekleyebiliyor ve aileler durumdan gayet memnun.
Ayrıca Türkiye’de bir ilk olduğu belirtilen çocuk resimleri ile süslenmiş konuşan kapılarda çocukları olumlu yönde etkiliyor.
Hastane yetkililieri ve Aileler tarafından verim alınan bu etkinliğin sürdürülmesi hedefleniyor.
Mardin Kadın Doğum Ve Çocuk Hastahanesi Başhekimi Dr. Mehtap Bingül, “Hastahanemizde 23 Nisan Etkinliği kapsamında Artuklu Ünversitesin’den genç arkadaşların desteği ile birlikte böyle bir kapsamda etkinlik yaptık. Çocuklarımız daha rahat daha relax bir şekilde doktorların yanına gidip muayenelerini oluyorlar. Bundan büyük bir keyif aldıklarını söylüyorlar. Umarım gelecek dönemlerde de bu etkinliklerimiz devam edecektir. Bunları daha çok geliştirerek çocuklarımızı daha eğlenceli bir şekilde hastahaneye o şekilde güzel hatırlayacak bir şekilde getirteceğiz. Aileler de bundan çok memnun. Umarım bunu sürekli kılarız, sürekli hale getiririz diye düşünüyorum. Çocuklar bir kere doktor fobisinden kurtuluyor. Çok mutlu bir şekilde geliyorlar. Korkmadan Çekinmeden Poliklinik odasına gidip muayene olabiliyorlar. Aileler de beklerken sıkıntı yaşamıyorlar, çünkü bu arada mutlu keyifli bir zaman geçiriyorlar. O şekilde her iki tarafta mutlu ve keyifli zaman geçiriyor hastahanemizde” dedi.
Vatandaş Öznur Demir, “Evet etkinlikten çok memnun kaldık. Korkarak geliyorduk zaten, Palyaçoları görünce çok mutlu olduk. Şu anda korkmadan durabiliyoruz. çok güzel etkinlik”.
Vatandaş Abdi Kartal, “Vallahi çok mutlu olduk. Yani hastaneye geldik böyle birşey gördük. Çok mutlu olduk. Ya böylesi bir duyguyu yaşamak çok güzel bir şeydir”.