DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

 Almanlardan Suriyelilere kışlık giyecek yardımı

Almanya Bonn merkezli ‘Dünya Açlık Yardımı-Welt Hunger Hilfe’ adlı yardım kuruluşu tarafından Mardin’de bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
 Almanlardan Suriyelilere kışlık giyecek yardımı

Mardin Suriye Platformu’na bir TIR dolusu giyim malzemesi getiren kuruluşun Türkiye temsilcisi Sinan Aldemir, Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yardımın bir insanlık görevi olduğunu belirterek Mardin’e sığınan yaklaşık 2 bin 350 Suriyeliye kışlık elbise getirdiklerini söyledi.

4 yıldır yaşanan iç savaşın mağdurları olan Suriye halkının ciddi sıkıntılar çektiğini kendi gözleri ile gördüklerini belirten Aldemir, “Türkiye’deki zorlu kış şartları nedeniyle Suriyeliler zor şartlarda yaşıyor. Almanya Bonn merkezli ‘Dünya Açlık Yardımı – Welt Hunger Hilfe’ isimli yardım kuruluşu bir nebze olsa Suriyelilere yardımda bulundu. Kışlık kaban, mont ve kazak ve kışlık şapkalardan oluşan yardımları bizzat Mardin’de yaşayan ailelere dağıttık. Yardımlarımız devam edecektir.” dedi.

Mardin Suriye Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise Almanya’dan gelen yardımları 2 aşamada dağıtacaklarını söyledi. Günlüoğlu, “İlk aşamada bugün bin kişiye bu yardımları ulaştırmayı hedefliyoruz. Kalan kısmı da yarın dağıtacağız. Bize müracaatta bulunan Suriyeli misafirlere her sabaha sıcak ekmek, gıda yardımı ve giyecek yardımında bulunuyoruz. Bu yeterli olmuyor. Bu tür yardımlara ihtiyacımız var. Mardin’de 35 bine yakın Suriyeli yaşıyor. Her gecen gün bu sayı daha da artıyor.” şeklinde konuştu

Yardımların dağıtılması esnasında Almanya’dan gelen heyetle birlikte Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna da hazır bulundu.