DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Amacımız Mardin’de kaliteyi arttırmak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Amacımız Mardin’de kaliteyi arttırmak

Mardin Hilton Garden Inn yeni Genel Müdürü Kılıkçı: “Amacımız Mardin’de kaliteyi Arttırmak” Mardin Hilton Garden Inn Genel Müdürlüğüne atanan, deneyimli işletmeci Cihangir Kılıkçı, basın mensupları ile bir yemekte buluştu.
Genel Müdür Kılıkçı Farklı Pozisyonlarda turizm sektöründe 22. Yılını dolduran ve son olarak 2.5 yıldır Bodrum Woxxie Hotel Genel Müdürlüğünü yapan Cihangir Kılıkçı Hilton Garden Inn Mardin’e atandı.
Kılıkçı, Türkiye’de bir çok otelde genel müdür olarak görev yaptığını,deneyimlerini Mardin’de bulunan Hilton Garden Inn ’de Mardin Turizmine katkı vereceğini söyledi.
Dokuz Eylül üniversitesi Turizm ve Otelcilik Y.O mezunu olan Cihangir Kılıkçı, 1993 yılından itibaren pulman oteller zincirinde sektörde çalışmaya başladığını. İngilizce ve Almanca yabancı dilleri ile uzun yıllar boyunca Altınyunus, Princees, Sheraton ve Hillside gibi gurup otellerde farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2008 yılında Erko Holding bünyesindeki Silence Beach Resort otelinde başladığı görevinden ayrılarak,10 yılı Temmuz ayında Anemon oteller zincirine geçiş yaptığını söyledi. Kılıkçı “ Sektördeki tecrübemi Güneydoğunun en önemli şehirlerinden biri olan Mardin’i Turizm dalında daha ileri taşımak için göreve hazırım” dedi

Ekim olayları üzücü
Kobani’deki durumunu protesto etmek için 6-7 Ekim 2014 tarihinde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle bütün sektörlerde olduğu gibi Hilton Gaerden Inn’de de olumsuz bir etki yaşandığına dikkat çeken Kılıkçı “ Diğer Turizm işletmelerinde olduğu gibi, otelimiz de olumsuz etkilenmiştir. 2015 yılı için iç pazar ve dış pazar çok sayıda rezervasyon taleplerimiz mevcuttur. Haziran ayındaki seçimler ve Barış sürecinin olumlu olması durumunda dinlerin ve Dillerin şehri olan Mardin’in çok daha iyi yerlere geleceğine öngörüyoruz. Herkesin merak ettiği ve görmek istediği tarihi bir şehir olan Mardin’in gelişmesi için Hilton Garden Inn Mardin olarak üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

Vehap Erdoğan