DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Avukatlar terör saldırısını kınadı

Mardin’de Avukatlar, İstanbul Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısını kınadı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Avukatlar terör saldırısını kınadı

Mardin Adliyesi önünde bir araya gelen avukatlar ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Kiraz için basın açıklaması yaptı.
Avukatlar adına Cihannuma Mardin Temsilcisi Avukat Murat Durgan yaptığı açıklamada, savcı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında haince ve alçakça şehit edildiğini söyledi.
4 yılda bir kurulan seçmen iradesinin zuhur edeceği 7 Haziran genel seçimine 67 gün kala yapılan bu saldırıyı, manidar bulduklarını ve millet iradesine alçakça yapılan menfur bir saldırı olarak gördüklerini ifade eden Durgan, şöyle konuştu:
“Özünde şiddet olan, millet iradesinin karşısında olan, her zihniyet ve eylem, aynı mecranın yolcusudur. Sandık bu kadar tahammül edilmez midir ki, her seçim öncesi bu tür şiddete ve teröre sığınılır. Hangi isim olursa olsun hepsinin yolu, şayet şiddet ise, kan ise, gözyaşı ise hepsinin ortak adı terördür. Biz, adalet mekanizmasının en geniş ve olmaz ise olmaz temsilcisi olan hukukçular olarak, 3-5 terör damlasının berrak suyu bulandırdığını iyi biliyoruz. Lakin insanı, adaleti, hakkaniyeti esas alan her hukukçu gibi buradaki tüm hukuk dernekleri ve sivil toplum kuruluşları millet iradesine kasteden bu menfur terör eylemini gür ve hür bir seda ile lanetlemektedir.”
Mardin’den bir öğretmenin Savcı Mehmet Selim Kiraz ile ilgili yaptığı paylaşımlar sonucunda açığa alındığıyla ilgili soru üzerine AK Parti İl Başkanı Bahattin Uncu, ise şunları söyledi:
“Ülkemizde barış, kardeşlik ve huzur ortamının güçlendiği bir dönemde, terör örgütü hain eylemleriyle kalleş yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha göstereceğiz. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Bir öğretmenin Şehit Savcı ile ilgili olarak yaptığı paylaşımını da uygun bulmuyorum. Eğitim camiasının bir neferi olan öğretmenimiz, daha çok akli selimle sağduyuya çağırması gerekirken bu tür paylaşımların içinde olması doğru değil.”