DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Azap yolu YENİYOL..!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Azap yolu YENİYOL..!

Kazı çalışmaları nedeniyle azap yoluna dönen Yeniyol’da çalışmalar bir türlü bitmek bilmiyor. Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen Yeniyol’da tozdan ve çukurlardan geçilmiyor.

Okulların açılmasıyla birlikte doğalgaz kazı çalışmalarına başlanan Yeniyol’da esnaf ve vatandaş tozdan ve gürültüden illallah ediyor. Özellikle okullar bölgesi olarak bilinen Meydan başında iş makinelerinin sesi öğrencilerin ders dinlemelerini engelliyor. Okul çıkışlarında öğrenciler tozlu ve tehlikeli yollardan geçerek eve gitmek zorunda kalıyor. Yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü bu bölgede veliler öğrencilerin sağlık durumu ve can güvenliğinden endişe ediyor.

Meydanbaşından başlayarak 21 Kasım Şehir Stadyumu bölgesine kadar olan Yeniyolda yapılan kazı çalışmaları araç sürücülerini de olumsuz yönde etkiliyor. Çukurlardan kaçmak zorunda kalan araç sürücüleri maddi hasarlı kazalar oluştururken, çift yönlü olarak trafiğe açık olan bu yolda sürücüler arasında çoğu zaman arbede yaşanabiliyor. Tozdan ve çukurlardan kurtulmak isteyen araç sürücüleri yolun bir an önce bitirilmesini istiyor.

Bahsi geçen yolda bulunan esnaf ise oluşan tozlardan bezmiş duruda. Raf ve ürün temizlemekten bıkan esnaf bu yol ne zaman bitecek? diye soruyor. Çalışmaların çok geç ilerlediğini belirten cadde esnafı etkili ve yetkili kişilerin bu duruma biran önce müdahil olmalarını istiyor. Birçok mahallenin bile etkilendiği bu çalışmadan, ufak bir yağışla birlikte caddenin çamur deryasına döneceğini ifade ediliyor.

Minibüsçüler de şikayetçi

Artuklu’da toplu taşıma görevini yürüten minibüsçüler de bu duruma isyan ediyor. Yeniyol güzergahını kullanmak zorunda kalan minibüsçüler, yaptıkları her turda arabalarını yıkamak zorunda kalıyor. Yapılan çalışmadan dolayı kilitlenen yolda minibüsçüler saatlerce yolda beklemek zorunda kalıyor. Buda seferlerin aksamasına neden oluyor. Aksayan seferlerden dolayı çoğu zaman minibüsçüler ile yolcular arasında tartışmaların oluşmasına neden oluyor.

Tozlu yollardan bıkan vatandaşlar yetkililere seslenerek, “Her ne hikmetse okullara bir hafta kala ya AKMERCAN, ya TELEKOM yada Dicle EDAŞ tarafından mutlaka şehrin bir yerinde kazılara başlanılıyor. Buda hem bizleri hem de çocuklarımızı zor durumda bırakıyor. Çocuklarımız okula temiz elbiselerle gidiyor, akşam eve dönerken kirli tozlu elbiselerle dönüyor. Esnaf tezgahını açamıyor. Bizler pencere açamıyoruz. Buda bizi çok üzüyor. Toz tabakası bizi sağlığınızdan ediyor. Dezavantajlı bireylerimiz, yaşlılarımız, kronik hastalığa düçar olan hastalarımız bu yollarda gerçekten zor anlar yaşıyor. Yeni çalışmalara elbette karşı değiliz, sadece bu çalışmalar biraz daha erken bitmesini istiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Lütfen bu yolu bitirin artık.” çağrısında bulundular.