DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Rıdvan FidanTÜM YAZILARI

Bölgenin en modern Kur’an kursu inşaatı devam ediyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bölgenin en modern Kur’an kursu inşaatı devam ediyor.

Mardin Sahibül  Vefa Sultan Musa Hafızlık Kur’an Kursu inşaatı ile ilgilenen İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı  Necmettin Başboğa, hayırseverlerin desteği ile Mardin Nur mahallesi TOKİ konutları arkasında devam eden Bölgenin en modern 250 öğrenci kapasiteli ve 9 kat olacak olan binada yatılı kız hafızlık kuran kursu, kreş ve kız öğrenci yurdunun hayırseverlerin destekleriyle Mardin’de yükseliyor.

Kaba inşaatı çalışmaları biten yurt binasında En yeni ve en teknik malzemeler kullanılarak yapılan Kur’an kursu bölgede büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Kur’an Kursunda Kur’an öğretimi dışında Arapça ve dini ilimlerin de öğretileceği belirtilirken, Mardin’de hafız yetiştirme konusundaki eksiklik de giderilecek.
İnşaatın tamamlanması için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini belirten Başboğa, hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımlar için de teşekkür etti.

Başkan Başboğa, “Uzun bir süreden beri Mardin’in ihtiyacı olan öyle bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyorduk. Çalışmalarımızın sonunda böyle güzel bir yeri Mardin’e kazandırmaktan mutlu olacağız. Ben hayırsever Mardin halkından bu kursun tamamlanması için destek bekliyorum. Burada yetişecek hafızların, okunacak Kur’an-ı Kerim’lerin tahsil edilecek ilimlerin sevabına ortak olmak isteyenlere ‘Bir tuğla sende koy’ diyor ve onları bu güzel ve hayırlı işte yanımızda görmek istiyoruz.

2