DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Çözüm sürecine anonslu destek

Mardin’de otobüslerde artık çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla anonslar dört dilde yapılacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çözüm sürecine anonslu destek

Türkiye’nin en büyük turizm ve taşımacılık firması olan Metro Turizm Mardin şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ekonomist Fethullah Demir konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.
Ekonomist Fethullah Demir , uçaklarda Kürtçe anons yapılmasına izin verilmediğini bunun alınmış bir yanlış karar olduğunu belirti. Kürtçe anons bir ihtiyaç gözüyle bakılması gerektiğini ve Kürt sorununun demokratik barış ve müzakere yöntemiyle çözümüne dair iyi niyet adımı olarak gördüğünü belirti.
Demir,”Bugüne kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde şiddet ve çatışma ortamından dolayı hem ekonomik faaliyetler hem de çok sayıda insan doğrudan veya dolaylı olarak olumsuz etkilenmiştir. Ekonomi yatırım talebin artırılması ile büyür. Ülkemizin en önemli sorunlarından biri işsizliktir. İşsizliği azaltmak ve ortadan kaldırmak, verimli istihdamı geliştirmek için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Son yıllarda özel sektör yatırım harcamaları düşük olduğunu görüyoruz. Barış sürecini, ekonomiyi büyütmek ve bölgeye yeni yatırımcılar çekmek için herkes ellerinden daha fazlasını yapmalıdır. Barışın olduğu yerde huzur olur, huzurun olduğu yerde de ekonomi gelişir. Mardinimizin ekonomisine,ciro büyüklüğü ve taşınan yolcu sayısı açısından Türkiye’nin en büyük karayolu yolcu taşıma şirketi konumunda olan ve gerek alt yapısıyla gerek kaliteli ve konforlu hizmetiyle Metro Turizmi vatandaşlarımızla buluşturarak katkı sunduk. Yeni ve son model araçlarımız ile bölge halkına ve bölgeye gelen diğer tüm yolcularımıza konforlu ve güvenli yolculuk yapma imkânı sağladık. Mardin’de ilk defa iki katlı ile 2+1 tabir edilen yolcu otobüslerimizle hizmet vermeye başladık. Son olarak bütün Mardinli hemşehrilerimizin yatırımlarını Mardinimiz de yaparak barışa ve ekonomiye katkı vermelerini istiyoruz” dedi.