DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Eczacıların yardım kampanyası sürüyor

Bir Can’a ilaç ol sloganıyla 13 Mayıs 2014 tarihinde Mardin-Şırnak Eczacı Odasının başlatmış olduğu yardım kampanyası yurt içi ve yurt dışında bulunan yurttaşların yardımı ile devam ederken Eczacı Odası Şubat ayına ilişkin raporlarını yazılı açıklama halinde bildirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eczacıların yardım kampanyası sürüyor

IŞİD çetelerinin saldırıları üzerine Süruç’a gelmek zorunda kalan Kobanêlilerin kullanımı için ilaç ve bebek mamalarının yanı sıra bir röntgen cihaz parçasının da 4 Şubat’ta teslim edildiği belirtilen açıklamada “Öte yandan yoğun bir nüfusun yaşadığı Cizire Bölgesi ve Sincar’da bulunan 10 bini aşkın Yezidî’nin sağlık ihtiyaçlarını karşılama adına bir tırlık ve piyasa değeri 500 bin TL olan ilaç, tıbbi malzeme ve bebek maması 20 Şubat tarihinde Şenyurt sınır kapısından Heyva Sora yetkililerine teslim edilmiştir. Kampanyamız çerçevesinde geçtiğimiz 8 ay içerisinde 1 milyon TL üzerinde yardım toplanmış ve bugüne kadar yapılan yardımlarla piyasa değeri 10 milyon TL’yi aşan yardımlar Rojava ve Şengal halkına ulaştırılmıştır. Özelde Kobanê olmak üzere tüm Rojava ve Sincar bölgesindeki ihtiyaçlar düşünüldüğünde çok daha fazlasının yapılması gerektiği ortadadır” ibarelerine yer verildi.
Kampanyaya ilişkin çalışmalarının devam edildiği belirtilen açıklama sonunda eczacılar bu konuda halkın daha duyarlı olması konusunda çağrıda bulundu.