DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Gençler, sokak hayvanları için sahnede

Mardin’de, Tiyatral Mardin Topluluğu, gelirini sokak hayvanları için kullanacakları tiyatro oyunu sahneledi. Gençler, oyun öncesinde Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gençler, sokak hayvanları için sahnede

Yaklaşık 5 yıl önce kurulan topluluk olarak daha önce gelirlerini Filistin ve tsunamiden zarar gören Endonezya’ya gönderen Türkiye’nin farklı üniversitelerinde okuyan Mardinli gençlerin, Valilik, İl Müftülüğü ve sponsor desteğiyle hazırladıkları 3 dilde 3 skeçten oluşan, “Adını Sen Koy” gösterisi, Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Gösteri öncesinde sahneye siyah tişörtle çıkan oyuncular, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etti.

İlgiyle izlenen gösterinin ardından konuşma yapan Tiyatral Mardin Topluluğu organizatörü İzettin Erol, gösterinin gelirini sokak hayvanlarına bağışlayacaklarını söyledi.

Gösteri için biletlerin tamamına yakınının satıldığını ifade eden Erol, Mardin halkına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Mardin Hayvanseverler Derneği Başkanı Veysel Öğdür de hayvanların yaşam hakkına saygı duyulması gerektiğini, hayvanların güzelce yaşaması ve eziyet görmemesi için bu derneği kurduklarını söyledi.

Böyle bir etkinlikle hayvanlara destek verilmesinin anlamlı olduğunu belirten Öğdür, vatandaşların oyuna yoğun ilgi gösterdiğini aktardı.

İlk etapta barınaktaki 150’ye yakın hayvana yardım eli uzatmayı planladıklarını dile getiren Öğdür, “Sokaklardaki hayvanlar için belirli yerlere mama kapları yerleştirerek aç ve susuz gezmelerini önleyeceğiz” dedi.

Seyircilerden Erkan Dişoğlu, hem oyunu izlemekten hem de hayvanlara katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.