DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Genelkurmay, şehit ailelerini Ankara’da ağırlayacak

70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, Mardin’de bir şehit ailesini, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Genelkurmay Başkanlığında düzenlenecek etkinliğe davet etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genelkurmay, şehit ailelerini Ankara’da ağırlayacak

Genelkurmay Başkanlığı, şehit aileleriyle bağları güçlendirmek amacıyla 17-19 Mart’ta düzenlenecek etkinlikte 24 şehit ailesini misafir edecek. Bu kapsamda Tuğgeneral Çoban, Mardin merkeze 6 km uzaklıktaki Hamzebey köyüne 1993 yılında terör örgütünün düzenlediği baskında şehit olan geçici köy korucusu Faruk Gökoğlu’nun ailesini ziyaret etti.
Tuğgeneral Çoban, Gökoğlu’nun eşi Sevim ve oğlu Mahmut’a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel imzalı davetiyeyi sundu. Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in selamını ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinlikle ilgili davetlerini getirdiğini söyledi.
Çoban, fırsat buldukça yüreklerinin bir parçası olan korucularla, şehit aileleriyle bir araya gelmeye çalıştıklarını belirtti.
Şehitlik mertebesinin herkese nasip olacak bir şey olmadığını dile getiren Çoban, şöyle konuştu:
“Ne mutlu ki size herşeye rağmen ayaktasınız çocukları büyütüp yetiştirmişsiniz. Ne mutlu ki size şehit eşisiniz. Bu, herkese nasip olacak bir şey değil. Tabi kolay değil. Ayakta durabilmek kolay değil. Fakat bu, büyük bir şeref ve büyük bir onur. İnşallah bunun karşılığı hem bu dünyada, hem de öbür tarafta verilecek. Şehitlik mertebesi apayrı bir mertebe”
Şehidin eşi Gökoğlu da 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla düzenlenecek etkinliğe davet edildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek, Genelkurmay Başkanlığına teşekkür etti.
Gökoğlu, “Eşim şehit olduktan sonra hayat zor oldu. Şehit maaşıyla 4 çocuk büyüttüm. Hiç bir şeyimiz yoktu. Sadece oğluma iş istiyorum” dedi.
Şehit Gökoğlu’nun büyük oğlu Mahmut Gökoğlu ise unutulmamanın çok güzel olduğunu, kendilerini unutmayan Genelkurmay Başkanının nazik davetinin kendisini çok sevindirdiğini belirtti.
Gökoğlu, “Arada sırada şehit ailelerini Ankara’daki törenlerde gördüğümüzde çok seviniyoruz. Ayrıca biz de onlara katılacağız. O törenlerde beraber olacağız. Şeref verici, çok gurur verici bir şey. Genelkurmay Başkanımıza ve komutanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Aileyle bir süre sohbet eden Çoban, şehit Faruk Gökoğlu’nun torunlarını sevdikten sonra çeşitli hediyeler verdi.