DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

İki aile de perişan

İstanbul Esenler Otogarı’nda Mardin’den giden otobüsten iner inmez bıçaklı saldırıya uğrayarak yaralanan Ceylan İ.nin yaşadığı Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Kocakent köyünde yaşayan ailesi yaşanan olaya tepki gösterdi.

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İki aile de perişan

Köyde yaşayan aile sessizliğini korurken olaydan sonra Ceylan İ.nin babası gözaltına alındığı ve ifadesi alınmak üzere Mazıdağı Cumhuriyet Başsavcılığına götürüldüğü belirtildi.
Olayın ardından köyde yaşayan Ceylan İ. amcası Emin İ. yaşanan olayın ardından çok üzgün olduklarını belirterek, yeğeninin zorla kaçırıldığını söyledi.
Olay Cuma akşamı saat 7.00 civarında Hamudullah Ayaydın’ın kayın pederin evine ziyarete geldiğini belirten amca Emin İ.,” Hamdullah 1 yaşındaki kızı yanına aldı. Karım hastadır. Çocuk durmuyor, baldızımı yanıma alabilirmiyim diye kayın pederinden izin istedi. Kardeşim de damadımdır diye kızını damadı ile birlikte gönderdi. Hamdullah ve yeğenim saat 12 civarında eve yetişiyor. Ufak kızı annesine veriyor. Baldızı da arabada kalıyor. Ablası onu görmüyor. Kızı alıyor sabaha kadar onunla kalıyor. Babası Hamdulahın eşi olan kızını arıyor kızım gelmiş mi? Diye Kızı da kardeşinin eve gelmediğini sabahtan beri kocası eve gelmediğini söyledi. Sonra. Saat 11 civarında Hamdullah ve yeğenim eve geliyor. Kız kardeşi bakıyor ki kardeşi arabanın içinde oturuyor. Aralarında kavga çıkıyor. Hamdullah kayın pederini arıyor ve diyor ki kızın başlık parası ne kadar diye soruyor. Kızın babası da olaya çok kızıyor. Ondan sonra Hamdullah kızı kaçırıyor. Bunun üzerine kızın babası gece yarısı karakola şikâyette bulundu. Hamdullah’ın eşi bir yaşında çocuğu olmak üzere şu anda 3 aylık hamile durumdadır. “dedi

Hamdullah’ın ailesi cenazeyi istemiyor
İstanbul Esenler Otogarı’nda Mardin’den giden otobüsten iner inmez bıçaklı saldırı sonucu öldürülen TIR şoförü Hamdullah Ayaydın’ın(25) ailesi cenazenin Kızıltepe ilçesine getirilmesini istemiyor.
Hamdullah Ayaydın’ın ailesinin, bu olaydan sonra cenazeyi Kızıltepe’ye istemediklerini ve taziye kabul etmeyeceklerini yakınlarına söyledikleri belirtildi. Ayaydın’ın cenazesinin dayılarının bulunduğu Diyarbakır’da defnedilebileceği kaydedildi. Konu ile ilgili Mardin Emniyet Müdürlüğünün açıklama yapması bekleniyor