DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

“Korucuları çatışma ortamına çekmeye çalışıyorlar”

Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Siirt’in Bağgöze köyü muhtarı ve köy korucusu Mustafa Turhan’ın öldürülmesine ilişkin, “Çözüm Süreci’ni destekleyen köy korucularını çatışma ortamına çekmeye çalışıyorlar” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Korucuları çatışma ortamına çekmeye çalışıyorlar”

Kandemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhtarlığın yanı sıra köy koruculuğu da yapan Mustafa Turhan’a yönelik hain saldırıyı kınayarak, Turhan’ın ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.
Turhan’a yönelik saldırıyla Çözüm Süreci’nin baltalanmaya çalışıldığını belirten Kandemir, “Örgüt, bu şekilde diğer korucu arkadaşlarımıza da gözdağı vermek istemiş. Biz, kendimizi koruruz. ‘Çözüm Süreci’ne zarar gelecek’ diye sessiz kalıyoruz ama örgüt bundan faydalanarak korucularımızı öldürmeye devam ediyor” diye konuştu.
Terör örgütünün başarılı köy korucularını hedef aldığını anlatan Kandemir, şunları söyledi:
“Çözüm Süreci’ni destekleyen köy korucularını çatışma ortamına çekmeye çalışıyorlar. Başından beri bu süreci destekliyoruz. Örgüt de bu pis planlarından vazgeçsin. Buna sessiz kalamaz duruma geleceğiz. Biz, herhangi bir operasyonda değiliz. Köyümüzü, namusumuzu korumakla görevliyiz. Herkesin bu sürece saygı göstermesi ve kıymetini bilmesi lazım. Bir taraftan ‘Çözüm Süreci var’ diyeceksin, bir taraftan da sürecin gölgesinde korucuyu şehit edeceksin. Böyle bir şey olamaz.”