DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KOSGEB’ten işletmelere uyarı !

Yayınlanma Tarihi : Google News
KOSGEB’ten işletmelere uyarı !

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), son günlerde bazı şahısların KOSGEB başkanlığı adına arayarak, “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz” ifadeleri kullandıklarını belirterek  işletmelerin bu tarz telefonlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.
KOSGEB’in telefonla işletme sahiplerini arayarak, ücret karşılığında hizmet verme ya da ücret karşısında bir materyal gönderme gibi bir uygulamasının olmadığını yazılı bir açıklama ile duyuran KOSGEB’in açıklaması şöyle;

“Son günlerde, danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden bazı şahısların, işletme sahiplerini KOSGEB adına telefonla arayarak, ’KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz’, ’Bedel karşılığında KOSGEB destekleri ile ilgili broşür, Kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz’ veya ’KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız’ diyerek, asılsız beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler alıyoruz. KOSGEB’in telefonla işletme sahiplerini arayıp, ücret karşılığında dergi gibi materyaller göndermeleri gibi bir uygulamaları yoktur,  KOBİ ve girişimcilere verilen kredi ve destek programları ile ilgili güncel verileri, www.kosgeb.gov.tr adresinden ve 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi’nden öğrenebilir. KOSGEB İdaresi Başkanlığı ismini vererek arayan ve KOSGEB’in desteklerinden, hibelerinden faydalanabilmeleri amacıyla dergi gideri ücreti veya herhangi bir isim altında ücret talep eden kişi ya da kişilere itibar edilmemelidir”