DOLAR31,1065% 0.21
EURO33,7407% 0.33
STERLIN39,4623% 0.21
FRANG35,3283% 0.26
ALTIN2.034,32% 0,09
BITCOIN1.617.071-0.77
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

‘Kur’an-ı bir an olsun hayatımızdan çıkarmamalıyız’

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Sadi Kerimoğlu, Şehmus Yusufoğlu, ve Mehmet Mert’en oluşan heyet, Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u makamında ziyaret etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kur’an-ı bir an olsun hayatımızdan çıkarmamalıyız’

Gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, “Gerek ülkemizin gerekse de şehrimizin refah seviyesinin ve yaşam standartlarının yüksek olması adına iş dünyamıza önemli görevler düşmektedir. Ülke olarak daha fazla üretmek ve çalışmak zorundayız. Tabi İslam dinine mensup olan Müslümanlar olarak da yaşantımızda olduğu gibi ticaret hayatımızda da dinimizin bize emrettiği kuralları uygulamalıyız. Biz Müslümanlar Kur’an-ı bir an olsun hayatımızdan çıkarmamalı, Peygamber Efendimizin sünneti doğrultusunda hayatımızı idame ettirmeliyiz. Ticaret hayatında da bu böyle olmalı. Yaşantımızın ve ticaret hayatımızın dinimizin emrettiği kurallar çerçevesinde olması için de dini eğitimin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.” şeklinde konuşu.
Dini eğitim konusunda devletin yapmış olduğu uygulamalardan son derece memnun olduklarını vurgulayan Mehmet Nurettin Kasap ise, “Bu konuda yapılan çalışmalar takdire şayandır. Bu sayede geleceğimiz olan çocuklarımız hem dini eğitimlerini alabiliyor hem de üniversite eğitimlerine devam edebiliyorlar. MÜSİAD Mardin Şubesi olarak yıllarca İmam Hatip Liseleri’nin önünün açılması gerektiğini ve erken yaşta din eğitimin olması gerektiğini her platformda dile getirdik. Bizler de MÜSİAD olarak gelecek nesillerimizin refah içinde yaşamalarını temin etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş dünyasının temsilcileri olarak bizler, çocuklarımızın hem dini eğitim almalarının hem de mesleki eğitim almalarının önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü ülkemizin refahı için mühendise ve yetişmiş teknik elemana da ihtiyaç var. Önemli olan gençlerimizin bu iki unsur doğrultusunda bir yandan din eğitimlerini almış, diğer yandan da mesleki donanıma sahip bireyler olarak yetiştirilmesidir. Bizler Ahilik geleneğini en iyi şekilde yaşamış ecdadın torunları olarak bugün de işlerimize ona göre yön vermeli ve Peygamberimizin yaşantısında ve ticaret hayatında gösterdiği özeni göstermeliyiz. Bu sayede hem işlerimiz bereketlenir hem de çalışırken ibadet etmiş oluruz” ifadelerini kullandı.