DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mardin’de “ümmetin sesi” etkinliği

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mardin’de “ümmetin sesi” etkinliği

Mardin Artuklu Üniversitesi Düşünce Topluluğu tarafından “Ümmetin sesi” etkinliği düzenledi.
Üniversitenin Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Daha sonra sanatçı Bilal, ilahi ve ezgiler seslendirdi.
Şiir dinletisinin ardından oratoryo ve tiyatro oyunu sahnelendi. Mücahit Önen ve Sait Güler’in “Feki-Mela” adlı tiyatro oyunu izleyicilerden büyük beğeni aldı.
Mardin Artuklu Üniversitesi Düşünce Topluluğu adına konuşma yapan Vedat Dal, ahlaki değerlere uygun bir atmosferi yaşamaya ve yaşatmaya gayret ettiklerini söyledi.
Bu tür etkinliklerdeki temel amaçlarının İslam ümmetinin feryadını haykırmak olduğunu belirten Dal, şöyle dedi:
“Bugün dünyaya baktığımızda Başta Suriye, Irak, Filistin, Mısır, Arakan, Myanmar, Doğu Türkistan olmak üzere Müslümanlar kendi topraklarında esir olarak yaşamakta, bombalanmakta, yaşlı, genç, çocuk ve hatta kundaktaki bebeklerin bedenleri bu binlerce tonluk bombalarla paramparça edilmektedir. Müslümanların çığlıkları adeta kulakları sağır etmekte. Masum kanları seller oluşturacak derecede akıtılmakta ve anne babaların dinmeyen feryatları yürekleri parçalayarak arşa yükselmektedir. Daha dün Kurban Bayramında kardeşlerimiz gözlerimizin önünde, bıçaklanarak, binalardan atılarak katledildiler. Zılgıtlar eşliğinde vahşice yakıldılar. İslam Ümmetinin yaşadığı ve yaşamakta olduğu bunca acıdan bizleri daha fazla inciten durum Müslümanların ve İslam ümmetinin suskunluğudur.”