DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Suriyelilere yardım eli

İstanbul’da faaliyet göstermekte olan Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğinden Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere 200 koli gıda yardımı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Suriyelilere yardım eli

Merkezi İstanbul’da bulunan ve İstanbul’da faaliyet göstermekte olan Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğinden Suriyeli muhtaç ailelere 200 koli gıda yardımı yapıldı. Söz konusu yardımların dağıtılması sırasında Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformunda hazır bulunan Derneğin Araştırma Geliştirmeden sorumlu yetkilisi Hızır Bağdatlı yaptığı açıklamada, “Bizler hem Türkiye’de hem de Dünyanın birçok ülkesinde yardım faaliyetlerini yürütmekteyiz. İmkânlarımız ölçüsünde Suriyeli kardeşlerimizin yanında yer almak istiyoruz, yardımlarımızı sürdürmeye çalışacağız. Çalışmalarından dolayı Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformunu ve yetkililerini tebrik ediyorum, gerçekten hayırlı bir iş yapıyorlar.” “Her zaman Suriyeli kardeşlerimizin yanında olacağız”
Yardımın gerçekleştirildiği Mardin-Suriye Yardımlaşma platformu başkanı Lütfü Günlüoğlu ise, “bu yardımlarından ötürü Çare ve Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği yetkililerine teşekkür ederek gelen kolileri Suriyeli ailelere dağıttıklarını, bu yardımlaşmayı diğer ulusal ve yerel derneklerden de beklediklerini, Suriyeli ailelerin çok zor şartlar altında yaşamlarını devam ettirdiklerini, her zaman platfrorm olarak yanlarında olacaklarını, ayrıca bu yardımı yapan hayırseverleri de kutladıklarını, memnun olduklarını” belirtti.
Çare derneğinin gönderdiği gıda kolileri Mardin-Suriye Yardımlaşma platformu elemanlarınca 200 aileye dağıtılarak az da olsa Suriyeli ailelere bir katkı sağlandı, benzeri yardımların diğer yardım kuruluşlarından da yapılması beklenmektedir. Yardımların dağıtılması sırasında Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformunda hazır bulunan Derneğin Araştırma Geliştirmeden sorumlu yetkilisi Hızır Bağdatlı’ya ve Dernek Yönetim Kuruluna katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi