DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

“Suyun kesilmesi demek, hayatın durması demek”

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri, Mardin merkez ve ilçelere içme suyu sağlayan Mardin Büyükşehir Belediyesi MARSU Müdürlüğü su kuyularına ait pompaların elektriğinin DEPSAŞ tarafından kesilmesini protesto ettikten sonra Mardinliler suyun kesilmesi ihtimalini değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Suyun kesilmesi demek, hayatın durması demek”

Mardin’de içme suyunun kesilmesi ihtimalini değerlendiren Mardinli vatandaşlar şunları söyledi.
Vatandaş Nurettin Çakmak, “Açıkçası ben dün öğrendim şok oldum, Mardin Dünyaca bilinen bir kentimiz. Tarihi güzellikleri ile gelen turist sayısıyla önemli bir şehrimiz. Ama elektrik yüzünden suyun verilmemesini çok manidar buluyorum. Dolayısıyla hiçbir kurumun hiçbir belediyenin suyun verilmeyeceği gibi bir nedeni olamaz. Çünkü çok önemli bir şehrimiz gezdiğimiz esnaflarımız lokanta ve kuaförler özellikle bundan çok rahatsız. Sadece iki saat kesilse bile mardin için büyük bir sorun teşkil eder. Dolayısıyla Büyükşehir belediyesinin ve yetkililerin bu konuda çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.
Vatandaş Sultan Kesik, “Suyun kesilmesi demek Mardin’de hayatın durması demek. Bu konuda perişan oluyoruz. Evde bulaşık yıkayamıyoruz temizlik yapamıyoruz. Mardin halkı bunu haketmiyor perişan oluyor. Ondan sonra su kesildiği zaman insan ne yapacağını bilemiyor. Su hayattır su olmazsa hayatın anlamı kalmaz. Mardin halkına bu reva görülmemeli Mardin halkı her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi.
Esnaf Hüseyin Altın, “Mardin’de su kesintisi olduğu zaman hayat duruyor. Şu anda tamda imalat zamanı esnafız su kesildiğinde müşterilerimize bir çay bile veremiyoruz. Bazen yüksek miktarda fatura gelmesine rağmen şikayetçi değiliz ama yeter ki sular kesilmesin su olmadığı zaman insanın eli kolu bağlanıyor. Sorun Belediyeden mi yoksa DEDAŞ tan mı kaynaklanır bilemem ama su kesilirse Mardin halkı çok zor durumda kalır”.
Vatandaş Mehmet Çelik, “Mardin’de sular kesilirse bir facia olur. Hastalıklar hortlar, suyun olmadığı bir yerde hayat durur. Elini yüzünü yıkamayan bir insan nasıl işbaşı yapabilir ki. 21. Yüzyılda suyun olmadığı bir yer düşünülemez. Hangi kurum olursa olsun vatandaşın suyunu kesemez böyle bir ihtimal olamaz. Allah korusun, Mardin’de birkaç günlüğüne bile su kesilirse büyük sıkıntılar yaşanır. Umarım böyle bir şey gerçekleşmez” dedi.

 

Vehap Erdoğan