DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Vali Koçak’tan taziye ziyareti

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, mera anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavgada hayatlarını kaybedenlerin ailelerini ziyaret ederek, başsağlığında bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Koçak’tan taziye ziyareti

Koçak, Mazıdağı ilçesine bağlı Balpınar Mahallesi ile Derik ilçesine bağlı Zeytinpınar Mahallesine bağlı Susamlı Mezrasına giderek silahlı kavgada ölenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
Koçak, yaptığı açıklamada, bu tür olayların bir daha yaşanmasına müsade etmeyeceklerini söyledi.
Vali Koçak, “Bundan sonra kimse kimsenin hakkına el uzatmayacak ve tecavüz etmiyecek. Edecek olurlarsa karşılarında bizi bulurlar. Onun için bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.
Vali Koçak’a, Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaattin Karsavuran, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Mazıdağı Kaymakamı Fırat Çelik ve Derik Kaymakamı İsmail Sündük eşlik etti.
Mazıdağı’nın Balpınar ile Derik’in Zeytinpınar mahallesi sakinleri arasında merada hayvan otlatma meselesi yüzünden çıkan kavgada 3 kişi ölmüş ve 6 kişi de yaralanmıştı.