DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Elektrik kesintileri vatandaşı isyan noktasına getirdi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı isyan noktasına getirdiğini söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Elektrik kesintileri vatandaşı isyan noktasına getirdi

Öter, yıllardır bölgede yaşanan elektrik sorununun bir türlü çözüme kavuşturulmadığını, çözüm yerine bölge halkının kaçak elektrik kullanmakla suçlandığını ve soruna çözüm bulmak yerine çarenin özelleştirmekte bulunmaya çalışıldığını belirtti.

Elektrik sorunu her geçen gün daha da büyüyerek vatandaşı adeta isyan noktasına getirdiğini dile getiren Öter, şöyle konuştu:

“Bölge elektriğin alt yapı ve diğer sorunları çözüme kavuşturmadan özel şirkete devir eden hükümetimiz büyük hata yapmıştır. Dedaş AŞ. eskimiş nakil hatları, yetersiz trafoları onarıp, düzelteceğine önceliği kaçak sorununu çözmeye ve para toplamayı tercih etmiştir. Elektrik konusunda dünyada en pahalı 22 ülke sıralamasındayız. Yanan trafoların değişimi bazen bir hafta ile 10 gün arası sürmektedir. Arızalar bir veya iki gün gecikmeyle onarılıyor. Bizlerde federasyon olarak halkımıza çağrıda bulunuyoruz yaşanan elektrik sıkıntısı hepimizin psikolojisini bozmuş.Bazılarımızın cihazlara bağlı hastası vardır. Sorun büyüktür. Sorunun muhatabı hükümettir, Ankara’dır.”

Öter, bölge halkının temsilcileri olan AK Parti ve HDP Milletvekillerinin gereken hassasiyeti ve ciddiyeti ortaya koyamadıklarını kaydetti.

Vatandaştan elektrik kullanımında ısraftan kaçınmasını talep eden Öter, “Gerekirse bir kez daha Ankara’ya gideceğiz. Bu sorun çözülünceye kadar durmayacağız. Bu süreçte halkımızdan rica ediyoruz herkes evinde iş yerinde israftan kaçınsın herkes birer ısıtıcının fişini çeksin, Bu kışı kazasız belasız atlatmak için fedakarlık yapmaktan başka çaremiz yoktur” dedi.