DOLAR31,1106% 0.21
EURO33,7146% 0.23
STERLIN39,4102% 0.09
FRANG35,3134% 0.22
ALTIN2.034,17% 0,08
BITCOIN1.619.445-0.733
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

“Her Okulun Bir Dikili Ağacı Olsun” kampanyası

Kızıltepe Belediyesi, okul alanlarının daha yaşanabilir olması, çocuklara çevre bilincini aşılamak ve ağaç dikiminin önemini anlatmak için “Her Okulun Bir Dikili Ağacı Olsun” kampanyasını başlattı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Her Okulun Bir Dikili Ağacı Olsun” kampanyası

Kızıltepe Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, başlatılan kampanya çerçevesinde merkezdeki ve köylerdeki okullara değişik cinsten toplam 2 bin 500 adet ağaç dağıttı.
Kızıltepe Belediye başkanı İsmail Ası, proje kapsamında okulların ağaçlandırması, yeşillendirilmesi ve çevre düzenlemelerinin yapıldığını, bu proje kapmasında çocuklara ağaç sevgisini aşılamayı, yeşilin korunmasını ve ağaç dikmenin önemini öğretmeyi amaçladıklarını belirtti.
Ağaçların tanınması, doğanın ve yeşilin öneminin anlaşılmasının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Ası, “Bu yüzden bu projeyi çok önemsiyoruz. Belediye olarak okul bahçelerinde ağaçlandırma, yeşil alan, sert zemin çalışmaları ve caddelerde düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Okullarda çocuklarımız bu proje sayesinde fidanların büyüme safhalarını takip edecekler. Belediye olarak amacımız, şehrimizin daha yeşil ve daha güzel olmasıdır. Fidan dikimleri sayesinde hem ilçemiz hem okullarımız daha güzel bir görünüme sahip olacaktır. Bu tür kampanyaların süreklilik ve devamlılık arz etmesi için hep birlikte el ele verip çalışalım. Okul müdürleri, öğretmenlerimiz, veliler ve halkımız sorumluluklarını yerine getirdiği sürece başlattığımız kampanyamız amacına ulaşacaktır.”
Kampanya kapsamında Minik Eller Anaokulu, Mezopotamya Ortaokulu, Mehmet Akif İnan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, İbni Sina Meslek Lisesi, İstiklal İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Papatya Anaokulu, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okuluna fidan dağıtımı yapıldı.