DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

IŞİD iddiasıyla peşmerge gözaltısı

Mardin’de, Kuzey Irak’a ham petrol taşıyan Tır sürücüsü Turan B., Hz. Muhammed’in kimlik bilgilerinin yer aldığı kart nedeniyle Peşmergeler tarafından IŞİD terör örgütü Üyesi olduğu gerekçesi ile göz altına alındığı iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
IŞİD iddiasıyla peşmerge gözaltısı

Mardin’in Yeşilli ilçesinde yaşayan 7 çocuk babası Turan B. (34), Hz. Muhammed’in kimlik bilgilerinin yer aldığı kart nedeniyle göz altına alındığı, ailesi 10 gündür kendisinden haber alamadığını iddia etti.
Turan B.’nin babası Nezir B., Basın mensuplarına yaptığı açıklamada oğlunu 10 gün önce Kuzey Irak’ta bir petrol rafinesinde yüklemede sırasında peşmergelerin arabayı kontrol ettiklerinde tır içinde Hz. Muhammed’in kimlik bilgilerinin yer aldığı kartı gördüklerini söyledi. Bunun üzerine 300 peşmerge tarafından oğlunu gözaltına alındığını belirten Nezir B., Oğlumu IŞİD’lisin diyerek göz altına aldılar.
Turan B.’nin Babası ve Eşi, Kuzey Irak hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istedi.
Nezir B. Şoförün Babası, “Irak Kürdistan’na gitmiş, Kuzey Irak’a petrol yüklemesine Rafineye girmiş Orada Peşmergeler arabayı kontrol etmişler, Hz. Muhammed’in kimliğini arabanın içinde görmüşler ve oğluma 300 peşmerge ile operasyon yapmışlar ve yakalamışlar. IŞİD’lisin diye bugün bir haftadır asayişlerin elinde. Bende Türkiye Cumhuriyetinden sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyorum. Hz. Muhammed’in kimliği için bu belge için oğlumu bugün 10 gündür göz altına almışlar. Ondan haber alamıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ricam bu işe bir girişimde bulunsun. Bu işin üstüne dursun. Eğer oğlum Turan B. IŞİD ile bir ilgisi çıkarsa, ben yine tekrar ediyorum. Söz Allah’ın önünde birde Cumhurbaşkanımızın önünde Turan B.’yi orada idam etsinler. Sadece Hz. Muhammed kimliği için oğlumu bugün 10 gündür Evimizde huzur kalmadı. Bugün 10 gündür sanki ölmüşüz hepimiz. Oğlum ondan sonra asayişlerin elinde bırakmıyorlar ne kimse ona ulaşacak, aç susuz yataksız orada yatıyor. Atmışlar bir kenara soruşturuyorlar bugün 10 gündür oğlumdan haber alamıyorum”.
Ceylan B. Şoförün Eşi, “Mesut Barzani’den ve Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum. Eşimi istiyorum çocuklarımın babasını getirsinler. Başka hiçbir şey istemiyorum. 10 gündür kocam oradadır bir haber alamıyorum. Sadece bir kimlik için, Hz. Muhammed’in kimliği için, IŞİD diye orada tutuyorlar eşimi hiçbir suçu yok” dedi.
Turan B.’nin annesi Nezihe B. ise, “Oğlumun dünyanın hiç bir yerinde tek bir sabıkası bile yok. Oğlumu bırakın evine gelsin. suçu yok. Allah rızası için bırakın gelsin çocuklarının başına. başbakanımızdan rica ediyorum. Yardımcı olsunlar evine dönsün. kaç gündür ne yemek yiyoruz ne bir şey içebiliyoruz. Allah Rızası için bırakın onu” dedi.

Vehap Erdoğan