DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

İstanbul’dan sığınmacılara yardım

Terör örgütü IŞİD’in saldırılarından kaçan Iraklı Kürtler ve Suriye’deki iç savaştan kaçan Suriyelilere İstanbul’daki bazı derneklerden gönderilen yardımlar ulaştırıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’dan sığınmacılara yardım

Hazar Eğitim Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği, tarafından organize edilen ve Midyat’ta yaşayan Suriyelilere ve Iraklılara dağıtılmak üzere getirilen yardım malzemeleri AFAD ve Kızılay yetkilileri eşliğinde hak sahiplerine teslim edildi.

Dernek Başkanı Ayla Kerimoğlu, üç ay önce ihtiyaç analizi yapmak için Midyat’taki kampı ziyaret ettiklerini, yetkililerle ve kampta kalanların ihtiyaçları göz önünde alınarak buradaki bin 500 çocuğu giydirmek üzere bir yardım organizasyonuyla faaliyette bulunduklarını söyledi.

Kerimoğlu, şöyle konuştu: “Bu sadece Hazar Derneğinin yapmış olduğu bir organizasyon değil. İstanbul’daki 8 derneğin düzenlediği organizasyonuna katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da desteklediği bir yardım organizasyonudur. Burada bulunan bin 500 çocuğun kışlık kıyafeti hazırlandı. Ayrıca 500 çocuğa süt, mama, bez vermiş olacağız. Amacımız buradaki çocukların hem sırtlarını hem yüreklerini ısıtmak, kardeşlik köprüleri oluşturmaktır. Mazlum kim olursa olsun, mazlumun dini, dili, ırkı sorulmaz prensibi ile hareket diyoruz.”