DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Kızıltepe’de 2 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla 3 kişi tutuklandı

Kızıltepe ilçesinde 6-7 Ekim Kobani eylemlerinde Suudi Arabistan uyruklu Fahad İbrahim Aldwarij ve Suriye uyruklu Abdullah Muhammed Latif isimli şahısları öldürdükleri iddiasıyla 3 kişi tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kızıltepe’de 2 kişiyi öldürdükleri iddiasıyla 3 kişi tutuklandı

6-7 Ekim olaylarında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çıkan Kobani eylemlerinde polis tarafından gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan 15 kişiden 3’ü tutuklandı. 4’ü savcılıktan, 8’i ise adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, “Suriye Ayn-El Arap (Kobane) bölgesinde yaşanan çatışmaları protesto etmek bahanesi ile 08.10.2014 günü ilimiz Kızıltepe ilçesinde meydana gelen eylemler esnasında bir aracın yakılması ile bayram ziyareti için Kızıltepe ilçemizde bulunan yakınlarının yanına gelen Suudi Arabistan uyruklu Fahad İbrahim Aldwarij ve Suriye uyruklu Abdullah Muhammed Latif isimli şahısların öldürülmesi nedeniyle, iki il ve üç ilçede yapılan operasyonlarda 15 şahıs göz altına alınmış, bunların 4’ü Savcılıktan, 8’i ise adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmış, 3’ü ise tutuklanmıştır” denildi.