DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Mehmetçiğe yılbaşı sürprizi

Genelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 4. Hudut Alay Komutanlığında vatani görevini yapan iki asker, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle sürpriz şekilde buluşturuldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mehmetçiğe yılbaşı sürprizi

Suriye sınırındaki Ata Karakolu gözetleme kulesinde görevli Piyade Çavuş Tuncay Sardoğan ve Piyade Onbaşı Onur Mavigül nöbet tuttukları sırada, Denizli ve Diyarbakır’dan getirilen aileleriyle bir araya geldi.

Nöbet kulübesinde ailesini karşısında gören askerlerin anne ve babalarıyla kucaklaşması duygulu anlar yaşattı. Çocuklarına sarılarak hasret gideren aileler de kendilerine en büyük yeni yıl hediyesinin bu şekilde verildiğini dile getirdi

Evimde ailemle olmak isterdim

Tezkeresine 2 ay kalan ve 3 aydır Suriye sınırında gözetleme kulesinde nöbet tutan Piyade Çavuş Sardoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, herkesin yeni yılını kutladı.

Yeni yılın Türk milleti başta olmak üzere herkese huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Sardoğan, “Evimde ailemle birlikte olmak isterdim” dedi.

Sardoğan bu sözlerinin ardından bir anda ailesini karşısında görmenin heyecanını yaşadı.

Anne Figen Sardoğan, oğlu ile göz göze geldiği sırada gözyaşlarını tutamadı.

Güvenlik için nöbet tutan oğlumla gurur duyuyorum

Oğluyla doyasıya kucaklaşarak hasret gideren Sardoğan, bu anı hayal bile edemeyeceğini belirtti.

Sardoğan, şöyle konuştu:

“Oğlumun burada huzurlu ve güvende olduğunu bilmek bize yetiyordu. Sınırda güvenlik için nöbet tutan oğlumla gurur duyuyorum. Bütün Türk askerleri böyle olsun istiyorum. Onu çok güzel bir şekilde uğurladım. Çok güzel bir şekilde karşılamayı ümit ediyorum.”

Baba Mesut Sarıdoğan da, oğlunu gördüğü için çok sevindiğini dile getirdi.

Gözlerinin dolduğu görülen Sardoğan ise, tezkere öncesi ailesini görmenin mutluluğunu yaşadığını anlatarak, “Komutanlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oğluma çok güzel bakmışlar

Piyade Onbaşı Onur Mavigül de merkez kule gözetleyici yardımcısı olarak görev yaptığını, hudutların bir milletin namus ve şerefinin korunduğu yerler olduğunu kaydetti.

“Bu nedenle milletimizin gözü arkada kalmasın. Biz gözümüzü kırpmıyoruz” diyen Mavigül, tüm ülkede yeni yılın sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini diledi.

Mavigül, “Mümkün olsaydı ailemle birlikte olmak isterdim” şeklinde konuştu.

Bu sırada annesini karşısında gören Mavigül, şaşkınlığını gizleyemedi.

Annesine sarılarak özlem gideren Mavigül, bu buluşmayı gerçekleştiren komutanlarına teşekkür etti.

Anne Perihan Mavigül de tarifi imkansız duygular yaşadığını aktardı.

Yılbaşında oğlu ile bir araya gelmesine katkı sunan komutanlara teşekkür eden Mavigül, “Oğluma çok güzel bakmışlar” dedi.

Karakolda kutlama

Kzıltepe’de 4. Hudut Alay Komutanlığı Ata Karakolu’nda yeni yıl kutlandı.

Karakolda düzenlenen etkinlikte konuşan Şenyurt Bölük Komutanı Üsteğmen Kadir Kalay, yeni bir yıla girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Gücünü yüce Türk milletinin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin inancından alan kahraman Mehmetçikler şundan emin olabilirsiniz ki böyle özverili ve gayretli çalışmalarınızı gördükçe milletimizin sizlere olan güveni bir kez daha artacaktır. Tüm yurttaşlarımızın evlerinde huzurlu ve rahat bir şekilde uyumaları da sizlerin sayesindedir” diyen Kalay, şöyle devam etti:

“Bizler, icabında cumhuriyet ve vazife uğruna seve seve hayatımızı feda ederek, namus ve şeref üzerine ant içmiş, ‘hudut bir milletin namus ve şerefinin korunduğu yerdir’ anlayışıyla hududu canımız pahasına korudukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olmaya devam edecektir. Unutmayın ki şanlı Türk bayrağı altında bu zorlu coğrafyada geride bıraktıklarının dualarıyla ve kalbindeki vatan aşkıyla görev yapmak herkese nasip olmaz.”