DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

MKMM’de Seçimlerde şeffaflık konuşuldu

Mardin Küçük Millet Meclisi (MKMM) Nisan ayı toplantısı Kızıltepe’de yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
MKMM’de Seçimlerde şeffaflık konuşuldu

Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katıldığı, siyasi partilerin seçim beyannamesi, yaklaşan seçimlerde güvenilirlik ve şeffaflık konularının ele alındığı toplantı, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Sinevizyon sunumunun ardından konuşan Mardin Toplumsal Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, bu toplantıların amacının yerel gündemlerin görüşülmesi ve Ankara’daki meclise gönderilmesi olduğunu belirtti.
Sivil toplumun ülke ve ülkenin sorunlarına sahip çıktığını dile getiren Öter, şöyle konuştu: “Siyasi görüş ne olursa olsun herkesin bu toplantılara katılmasını istiyoruz. herkes burada kendi görüşü ne ise bu toplantılara katılmalarını istiyoruz. Biz ayırım yapmadan herkesi davet ettik. Toplantılarımıza sivil toplum kuruluşları duyarlılık göstererek sürekli katılım sağlamıştır. Türkiye’de son yıllarda ve özellikle bölgemizde ciddi bir ilerleme ciddi bir gelişim kat etmiştir. Buda umut vericidir. Sivil toplumun ülkeye ve ülkenin sorunlarına sahip çıktığını gösteriyor.”
Öter, Nisan ayı toplantısının ardından koordinatörlüğü Bahar Yıldız’da devretti.
Yıldız, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, bundan sonra bu toplantıların koordinatörlü-ğünü kendisi yürüteceğini söyledi.