DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

SGK prim borcu olanlara yeni imkan

Midyat SGK İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, Halk Bankası Midyat Şube Müdürü Ercan Kılıç’ı ziyaret ederek SGK prim borcu olanlara bankanın sağladığı imkanlar hakkında bilgi aldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
SGK prim borcu olanlara yeni imkan

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Güneş, sigortalıların prim borçlarını kolaylıkla ödeyebilmeleri için SGK ile Halk Bankası arasında imzalanan protokolüün uygulanması hakkında bilgi alış verişinde bulunduklarını söyledi.

Güneş, şöyle konuştu:

“Bilindiği üzere, 6552 sayılı İş Kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda 5510 sayılı Kanunun 4(b) kapsamında bulunan sigortalılarımızın prim borçlarını kolaylıkla ödeyebilmesi için kurumumuz ile Türkiye Halk Bankası arasında kredi işbirliği protokolü imzalanmıştır.”

Midyat Halk Bankası Şube Müdürü Ercan Kılıç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, SGK prim borcu olanların Halk Bankası’ndan 36 ay vade ile kredi çekebileceğini belirtti.

SGK ile Halk Bankası arasında İmzalanan protokol gereğince prim borcu olan sigortalılara masrafsız, 36 aya kadar vade seçenekleriyle kredi imkanı sağlandığını dile getiren Kılıç,

“Bağkur Emeklilik Kredisi özel avantajlarla sadece Halkbankta bulunmaktadır. Bağkur Emeklilik Kredisi almak için birikmiş prim borçlarınızı hemen ödemek için ve emekliliğin keyfini çıkarmak için emekliliğe hak kazanmış, ancak prim borcu yüzünden emekli olamayan prim borçları tutarı kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilecektir. Detaylı bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak için en yakın Halkbankası şubelerine bekliyoruz” dedi.