DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.130,010.112

Yeniyol Caddesine Bölge sakinleri EDS istiyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yeniyol Caddesine Bölge sakinleri EDS istiyor!
Artuklu İlçesi Eminettin Mahalle Muhtarı Mehmet Erginoğlu üzerinde, kazaların olmaması için bölge sakinleri adına Artuklu ilçesi Eminettin Mahallesi Yeniyol  Caddesine Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmasını istiyor.
Artuklu ilçesi Eminettin Mahallesi şehir merkezinden geçen Yeniyol’da  yaşanan trafik kazalarına mahalle adına tepki gösteren Eminettin Mahallesi Muhtarı Mehmet Erginoğlu, yola acilen Elektronik Denetleme Sistemi kurulmasını istiyor.
“Yetkililerden Duyarlılık Bekliyoruz”
Eminettin Mahallesi Muhtarı Mehmet Erginoğlu  Mahalle sakinleri; adına “Şimdiye kadar bu yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan onlarca kişi hayatını kaybederken bir çok ölümlü yaralanmalı kazalar meydana geldi. Araçlar sanki hız denemesi yaparcasına son sürat hız yapıyorlar. EDS kurulumuyla bu kötü durumun önüne geçilebilir” şeklinde konuşuyor.
Yeniyol Bölge sakinleri EDS istiyor!
Eminettin Mahallesi Muhtarı Mehmet Erginoğlu Yeniyol caddesi üzerinde, kazaların olmaması için bölge sakinleri Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmasını istediğini belirtti.
Artuklu Eminettin Mahallesi Yeniyol güzergahı  caddesi üzerinde özellikle araçların hız kurallarına uyması adına EDS’nin gerekliliğini anlatan vatandaşlar, “Bu yol üzerinde sağlı sollu yerleşim alanları mevcut. Belirtilen yol üzerinden Nusaybin İlçesine, Yabancı Diller üniversite ve eğitim kurumları var. Yolun geniş ve düz olması nedeniyle araçlar 100-120 km hızla gidiyor. Özellikle gece 150 km hızla giden araçlar bile var” ifadelerini kullandı.
EDS KURULMASI HALİNDE SORUNUMUZ ÇÖZÜLECEK
Yeniyol üzerindeki konutlarda oturan mahalle sakinlerinden Ahmet Mert yoğun şikayetlerinin bulunduğuna da dikkat çekerek, “Yeniyol Caddesinde özellikle yaya geçişlerinde vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyorlar. Burada EDS kurulması halinde bu sorunumuz çözülecek” şeklinde konuştu.
Burada ölümlü veya yaralamalı bir kaza meydana gelmeden sorunun çözülmesini beklediklerini vurgulayan vatandaşlar yetkililerden ilgi ve sorunun çözümünü beklediklerini kaydetti.