DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Acil Koordinasyon Kurulunun Güçlendirilmesi projesi değerlendirildi

Kadın Merkezi Vakfı (KAMER) Mardin Şubesi’nce, Mardin valiliğin desteği ile yürütülen Acil Koordinasyon Kurulunun Güçlendirilmesi – 2 projesinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Acil Koordinasyon Kurulunun Güçlendirilmesi projesi değerlendirildi

BM Kadın Dostu Kentler ortak programı tarafından finanse edilen projenin, Mardin’de il genelindeki kadınların ayrımcılık ve şiddet riskinin asgariye indirmesinin amaçlandığı belirtildi.

Mardin’de bir otelde yapılan toplantıya, Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Mardin Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Vali yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri katıldı.

Vali Taşkesen, burada yaptığı konuşmada kadına yönelik şiddetin önlenmesinde sivil toplum kuruluşlarına çok önemli görevler düştüğünü söyledi.

Geçmişte kadınlara büyük önem verildiğini aktaran Taşkesen, ” Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkının tanınması bir çok ülkeden daha önce tanınmış. Avrupa Birliği’nde insan hakları ihlallerinin önlenmesi konusunda seçilmişlerin daha da önemlisi sivil toplum kuruluşları ayağının istendiğini biliyoruz. Bizler de bu şartlara uyuyoruz ve çok fazla proje alıp uyguluyoruz” diye konuştu

KAMER Mardin Şube başkanı Tülay Elçioğlu da, hazırlanan ilk projede 2013 yılında acil koordinasyon kurulu oluşturulduğunu belirtti.

Geçen yıl 4 ilçede çalışmalar yürüttüklerini yeni dönemde de 5 ilçe daha ekleyerek toplam 9 ilçede faaliyetlerini sürdüreceklerini belirten Elçioğlu, şöyle konuştu: “Geçen yıl her ilçede kurum ziyaretleri yapmıştık. Kaymakamlıklar başta olmak üzere birçok kurumu ziyaret ederek projemiz hakkında bilgilendirmede bulunmuştuk. Ve kurum amirleri projemize dahil oldular. Yeni dönemde proje dahil edilen 5 ilçede yine kurum ziyaretleri yapacağız. Hedeflerimiz arasından Acil Koordinasyon Kurulu’nu kadınlara anlatılması vardır. Bunun için ilçelerde salon toplantıları yapacağız. Bu toplantılarda kadın haklarını anlatacağız. Bu 5 ilçede 500 kadına ulaşmayı hedefliyoruz.”