DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
selman AslanaçierTÜM YAZILARI

Afet Riski bilgilendirme toplantısı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu ve kanunun uygulama yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Afet Riski bilgilendirme toplantısı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda, belediye başkanları, imar müdürleri ve sanayi ve ticaret odası yetkilileri ile lisanslı firma temsilcilerine yönelik, kanun ve yönetmelik gereği, riskli yapılar, riskli alanlar ve rezerv alanların tespiti sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi verildi.
Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Mesut Ağırakçe, bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini kaydetti.
Bu toplantıda ise kanun kapsamında belediyelerin, organize ve sanayi bölge müdürlükleri ve lisanslı firmaların yapması gereken iş ve işlemler değerlendirildiğini kaydeden Ağırakçe, “Söz konusu Kanunun uygulaması esnasında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri masaya yatırılmış olup, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi çalışmaları esnasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapılan finansman kaynakları hakkında detaylı bilgiler verilmiştir” dedi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Şubesi’nde Mühendis Mehmet Zeki Altınışık da sunum yaptı.