DOLAR32,2611% 0.03
EURO35,2303% 0.21
STERLIN41,3547% 0.18
FRANG35,4498% 0.06
ALTIN2.525,19% 0,98
BITCOIN67.121,930.018

Ak Parti’den İstiklal Marşı açıklaması

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ak Parti’den İstiklal Marşı açıklaması

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi açılışındaki iddialara ilişkin açıklama yapıldı.
AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı DEM Parti’li Ahmet Türk’ün başkanlığındaki ilk meclis toplantısı, milli marşımız olan İstiklal Marşı ile başlanması beklenirken direk gündem maddelerine geçilmesi üzerine AK Parti grubumuz itiraz ederek İstiklal Marşı’nın okunması yönünde ki taleplerini sunmuşlardır.
Bu talebe DEM Parti grubu tarafından ‘kapalı alanda olmaz’ denilerek karşı çıkılmıştır. Yapılan istişareler sonucunda AK Parti grubumuzda bulunan İlçe Belediye Başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte ayağa kalkarak İstiklal Marşı’nı okuyarak saygı duruşunda bulunmuşlardır. O esnada DEM’li üyeler İstiklal Marşı’nı okumayarak oturdukları yerden izlemekle yetinmişlerdir.
Tüm bu olaylar cereyan ederken bazı sosyal medya mecralarında milletimizin bağımsızlık sembolü İstiklal Marşı’nın ‘yapılan oy birliğinin neticesinde okunmaması yönünde karar kılındığı’ gibi söylemlerin gerçeği yansıtmadığını belirtiyor ve bu yalan yanlış haberleri yayanları esefle kınıyoruz.
Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığımız tarafından mülkiye müfettişleri görevlendirilmiş ve Mardin Cumhuriyet başsavcılığımızca da soruşturma başlatılmıştır.
AK Parti Mardin İl Başkanlığı olarak yapılan araştırma ve soruşturmayı takip ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.